Gmina Ustka jest Partnerem w projekcie badawczym pn. „B-prepared”, finansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu HORIZON Europe.
Gmina Ustka jest Partnerem w projekcie badawczym pn. „B-prepared”, finansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu HORIZON Europe. Kwota przeznaczona na realizację zakresu Gminy Ustka to 110.788,00 euro.
W ramach projektu, Gmina ma za zadanie kupić sprzęt i przetestować na nim opracowane w konsorcjum wszystkich Partnerów rozwiązania odnoszące się do bezpieczeństwa obywateli.
Planowany do zakupu w ramach Projektu jest następujący sprzęt:
1. systemy selektywnego alarmowania ludności;
2. radiotelefony cyfrowe do prowadzenia łączności;
3. mobilne zestawy oświetleniowe do działań ratowniczych w trudno dostępnych miejscach;
4. zestaw fantomów pełno postaciowych do ratownictwa medycznego BLS; defibrylatory AED oraz zestawy PSP R1.
Ogłoszono postępowania na zakup w/w sprzętów. Możecie je Państwo znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Ustka pod następującymi linkami:
Zainteresowanych Wykonawców zapraszamy do zapoznania się z treścią zapytań ofertowych.
Projekt B-prepared opiera się na ogólnodostępnej, ogromnej bazie wiedzy i centrum danych, demonstrując swoją użyteczność za pośrednictwem poważnej gry VR dla wielu graczy w trybie współpracy, symulującej scenariusze prawdziwych katastrof. W celu zapewnienia najbezpieczniejszego doświadczenia zbliżonego do rzeczywistego; interaktywna, gamifikowana aplikacja mobilna z treściami dostosowanymi do wieku i zwiększoną dostępnością dla osób o określonych potrzebach funkcjonalnych w celu zapewnienia jak najszerszego zasięgu. Gracze będą mogli przyjmować różne role, aby rozwiązywać zadania wciągające. Gra zespołowa, współpraca i komunikacja to klucze do przetrwania, wzmacniające kulturę wzajemnej pomocy i współpracy w niebezpieczeństwie
Realizacja Projektu pomoże w dokładnym zaplanowaniu zakresu gotowości. Umożliwi mieszkańcom gminy naukę samodzielnego działania wraz ze służbami ratunkowymi i zarządzaniem spontanicznymi wolontariuszami w przypadku klęski żywiołowej lub sytuacji nadzwyczajnej związanej z kryzysem dowolnego rodzaju.
Projekt wspomoże rozwój skutecznych środków komunikacji usprawniających procesy współpracy międzyorganizacyjnej m.in. systemy wczesnego ostrzegania i łańcuchy komunikacji, role, zadania i obowiązki obywateli, społeczności, władz lokalnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw i praktyków, z uwzględnieniem ram prawnych, procedur normalnego działania i granic organizacyjnych.
Partnerzy projektu: SZAMITASTECHNIKAI ES AUTOMATIZALASI KUTATOINTEZET Węgry, NEMZETSTRATEGIAI KUTATOINTEZET Węgry, UNIVERSITAET DER BUNDESWEHR MUENCHEN Niemcy, HOGSKULEN PA VESTLANDET Norwegia, LINKOPINGS UNIVERSITET Szwecja, TECHNISCHE UNIVERSITAT BERLIN Niemcy, UNIVERSITA DEGLI STUDI DI GENOVA Włochy, SZEKELY FAMILY & CO. NONPROFIT KORLATOLT FELELOSSEGU TARSASAG Węgry, TFC RESEARCH AND INNOVATION LIMITED Irlandia, EKON MODELING SOFWARE SYSTEMS LTD EKON Izrael, YELLOWMAP AG Niemcy, EDUGAMITEC SARL Luksemburg, NATIONAL PATIENTS ORGANISATION Bułgaria, GMINA USTKA Polska, POMPIERS DE L'URGENCE INTERNATIONALE Francja