• Różne
  • Gospodarka odpadami
  • Piszą o Nas
  • Konsultacje
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZYgodz 9:00 - 11:00 przyjmowanie zgłoszeń uczestników rajdu oraz wydawanie kart uczestnictwa -
Trasa rowerowa "SZLAKIEM ZWINIĘTYCH TORÓW". TURYSTO - ROWERZYSTO !     Gospodarze gminy Ustka
1.PARKI NARODOWE. Słowiński Park Narodowy działalność zainaugurował dnia 1 stycznia 1967 roku na mocy Rozporządzenia
Gmina Ustka utworzona została jako samodzielna jednostka administracyjna dnia 1 lipca 1976 roku. Położona jest na
  • 1
  • 2

Aktualności (238)

wtorek, 25 kwiecień 2017 08:37

Pomorskie szkoły oszczędzają energię i chronią klimat

Napisane przez

Żarówka

Bezinwestycyjne metody oszczędzania energii mogą przynieść zadziwiająco spektakularne rezultaty, co potwierdziły doświadczenia ok. 140 polskich szkół należących od 2013 r. do europejskiej Sieci 50/50 skupiającej szkoły i inne budynki oszczędzające energię. W 2016 r. do tej grupy dołączyło ponad 100 nowych szkół z całej Polski, w tym aż 36 z terenu 9 gmin województwa pomorskiego (Gdynia, Kobylnica, Krokowa, Malbork, Rumia, Sopot, Słupsk, Sztum, Ustka), które wspólnie przystąpiły do realizacji kampanii pn. „Każdy WAT na wagę złota – czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole”.

czwartek, 30 marzec 2017 11:23

XXVII Sesja Rady Gminy Ustka

Napisane przez

XXVII Sesja Rady Gminy Ustka

W dniu 24 marca odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy podjęła uchwały z zakresu spraw finansowych tj. udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Słupskiemu oraz zawarcia umowy partnerskiej z Powiatem Słupskim w celu wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1120G na odcinku Gąbino - granica gminy"  i  na odcinku Lędowo – Modła, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ustka na lata 2017-2024, zmian w budżecie gminy Ustka na 2017 rok,

Rada Gminy podjęła również uchwały z zakresu spraw gospodarki komunalnej tj. zawarcia porozumienia międzygminnego z Gminą Miasto Ustka w sprawie wzajemnego powierzenia zadań z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę  i odprowadzanie ścieków, zmiany  porozumienia międzygminnego z Gminą Miasto Ustka dot. współdziałania w celu wspólnej realizacji inwestycji pn.: „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Ustce wraz z kolektorami przerzutowymi”, wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres 10 lat nieruchomości położonej w obrębie geodezyjnym Poddąbie i Lędowo, nadania nazw ulic w miejscowości Duninowo i Przewłoka, wezwania Rady Gminy Ustka  do usunięcia  naruszenia prawa poprzez zmianę Uchwały Nr XIII.147.2015  w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty na terenie Gminy Ustka

Z zakresu spraw oświatowych podjęto następujące  uchwały: ustalenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do publicznych szkół podstawowych, ustalenia kryteriów drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych przy publicznych szkołach podstawowych, dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.

Rada Gminy uchyliła Uchwałę Nr XVII.175.2012 o powołaniu Stałej Komisji Uzdrowiskowej i powołała nowy skład Komisji Uzdrowiskowej, nie wyraziła zgody na zawarcie porozumienia na realizację Schroniska dla Zwierząt w Słupsku.

Rada przyjęła informacje o: udzielonych dotacjach podmiotom pozarządowym w okresie 2015-2017,prognozowanych skutkach wprowadzenia reformy oświaty w placówkach zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka. Rada Gminy zapoznała się z działalnością i osiągnięciami poszczególnych szkół na terenie Gminy Ustka poprzez pokaz multimedialny w narracji dyrektorów szkół.

Natalia

"Przede wszystkim chcę bardzo, bardzo podziękować za przygotowanie tak niezwykłego, wspaniałego startu z Rowów! Pamiętam, kiedy zbliżałam się do startu, razem z moją grupą, widząc tyle ludzi, którzy przybyli po to aby być razem z nami i pomóc Krzysiowi. Ten dzień był tak przepełniony emocjami, wzruszeniem i sympatią, że okazał się być najlepszym podczas akcji. Gościnność, którą otrzymaliśmy od Pani Sołtys była zachętą do tego aby najbliższe wakacje spędzić wśród tak wspaniałych ludzi. Pomimo, że przyjechaliśmy późno w nocy, zmęczeni-Ona na nas czekała z uśmiechem. Mogliśmy czuć się bardzo swobodnie i z mniejszym stresem ruszyliśmy na trasę. Pani słowa, które padły przed biegiem, Pani wzruszenie dało mi do myślenia na trasie. Jestem bardzo szczęśliwa, że to właśnie z Rowów mogłam zacząć przygodę dla Krzysia. Do dzisiaj wspominam i opowiadam rodzinie o przeżyciach i atmosferze w takim pięknym miejscu"

środa, 08 marzec 2017 08:49

Gratulujemy ks. Jerzemu Wyrzykowskiemu

Napisane przez

Złoty Krzyż Zasługi dla Księdza Wyrzykowskiego

Złoty Krzyż Zasługi w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  - księdzu Jerzemu Wyrzykowskiemu z Duninowa w dniu 18 stycznia 2017 roku w Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie wręczyła Małgorzata Sadurska. Złoty Krzyż Zasługi został nadany za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i osiągnięcia w pracy zawodowej oraz społecznej dla kraju. Przypomnijmy, że w lipcu 2016 roku, podczas obchodów 40- lecia gminy Ustka - Wójt Gminy Ustka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli Księdzu Proboszczowi Jerzemu Wyrzykowskiemu odznakę nadającą tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Ustka”.

wtorek, 31 styczeń 2017 10:24

Bieg dla życia

Napisane przez

Bieg dla życia

Natalka wybiegła z Rowów lekko po 11,00 w asyście biegaczy amatorów jak również zawodników Klubu Sportowego "Wybrzeże" Objazda - na starcie w Rowach żegnali ją mieszkańcy gminy Ustka życząc powodzenia i tak słonecznej pogody przez całą Polskę. Dziękujemy sołtysowi Rowów, pracownikom Centrum Kultury, jednostkom OSP Objazda i Duninowo i wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizacji startu. Przypominamy - Natalka z m-ści Stadniki k/Dobczyc przy trasie Myślenice-Zakopane biegnie z Rowów do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i dalej do Dobczyc, by pomóc małemu Patrykowi i Krzysiowi w zmaganiu się z chorobą - w ramach 1% poprzez fundację zbiera na leczenie. Łączymy się z nią całym sercem, gratulujemy rodzicom córki a włodarzom takiej mieszkanki! Trzymamy kciuki! Jesteśmy z Wami!

ZPP

Miło nam poinformować że w rankingu Ogólnopolskim Gmin i Powiatów Polskich gmina Ustka zajęła 7 miejsce. Eksperci Związku oceniali gminę w 10 grupach tematycznych, m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, działania promocyjne, współpraca krajowa i zagraniczna. Zapraszamy na strony ZPP celem poznania szczegółów

środa, 18 styczeń 2017 07:36

Delegacja z Pietravairano w Gminie Ustka

Napisane przez

Delegacja z Piertavairano w Gminie Ustka

„Z ziemi włoskiej do Polski…….” – można powiedzieć, że te słowa polskiego hymnu znalazły odzwierciedlenie w gminie Ustka. Bowiem w dniach 13-17 stycznia 2017 roku gościła u nas delegacja z włoskiego miasta Pietravairano. Pietravairano to małe włoskie miasteczko liczące zaledwie 3 tysiące mieszkańców położone w prowincji Caserta (50 km od Neapolu, 150 km od Rzymu) w klimacie śródziemnomorskim. W dniu 16 stycznia 2017  roku w Urzędzie Gminy w Ustce została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Gminą Ustka i Miastem Pieravairano (Włochy).
W imieniu Gminy Ustka umowę podpisała Wójt Anna Sobczuk-Jodłowska, w imieniu gminy włoskiej – pełnomocnik Burmistrza Pietravairano Francesca Zarone – asesor Raffaele Bassi. Współpraca ma służyć rozwojowi obu gmin w wielu płaszczyznach życia:  społeczno-kulturalnej, turystyce, promocji, oświacie, pozyskiwaniu środków na wspólne przedsięwzięcia a przede wszystkim  pogłębienia więzi między mieszkańcami, jako członkami Unii Europejskiej.

czwartek, 22 grudzień 2016 09:36

Kiermasz świąteczny w Urzędzie Gminy Ustka

Napisane przez

Kiermasz świąteczny

W dniu 21 grudnia w holu Urzędu Gminy w Ustce można było podziwiać i zakupić ozdoby świąteczne: witraże, aniołki, choinki, serduszka, pierniczki, stroiki, itp. Wszystkie ozdoby zostały przygotowane przez mieszkańców gminy Ustka. Szczególne podziękowania kierujemy  dla: Kazimiery Cholewy, Anny Szymczyk, Marioli Gielar, Krystyny Czucha, Jolanty Kostka i jej młodemu pomocnikowi Bartoszowi Wiśniewskiemu. Kolejny kiermasz już za rok…

OSP Objazda

Ochotnicza Straż Pożarna w Objeździe ma powód do dumy, otóż stała się właścicielem nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4, z funkcją do ograniczenia strefy skażeń chemicznych. Piękny, czerwony wóz strażacki firmy MAN zawitał do Objazdy 23 listopada br.
o godzinie 21:30. OSP Objazda - mobilna jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego posiada obecnie jeden z najnowocześniejszych pojazdów pożarniczych. Wyposażony jest on w szereg technologicznych rozwiązań takich jak: elektryczna wyciągarka, autopompa z układem wodno – pianowym, z systemem sterowania automatycznego lub ręcznego, wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy oraz wiele innych urządzeń niezbędnych do podejmowania czynności ratowniczych.

czwartek, 01 grudzień 2016 08:15

XXIII Sesja Rady Gminy Ustka

Napisane przez

Sesja 25 listopada 2016

W dniu 25 listopada odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy podjęła uchwały z zakresu spraw gospodarki komunalnej tj. przystąpienia do sporządzenia mpzp dla części obszaru Lędowo, zmiany mpzp w obszarze obejmującym działkę Nr 358/2 położoną w obrębie Lędowo  oraz dla części działek Nr 15/2 i 16/2 położonych w obrębie Machowino, wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres 10 lat nieruchomości położonych w obrębie geodezyjnym Grabno, Rowy, Dębina i Pęplino, nadania nazw ulic w miejscowości Rowy.

Strona 1 z 17

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do godz. 15:30
godziny przyjęć interesantów przez pracowników merytorycznych na stanowiskach pracy: 9.00 - 14.00.
Po godzinie 14.00 możliwe będzie załatwienie sprawy na BOI, bez udziału pracownika merytorycznego.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w poniedziałek od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…