Wednesday, 22 September 2021 15:16

Noc spisowa 25 września!

Noc spisowa

Późno chodzisz spać? Jeszcze się nie spisałeś? Odwiedź nas w sobotę 25 września podczas Nocy spisowej. Udostępnimy stanowisko i pomoc urzędnika przy dokonaniu samospisu w Urzędzie Gminy w Ustce, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka w godzinach od 10.00 do 20.00.

Wednesday, 22 September 2021 12:35

Uwaga Właściciele nieruchomości!

chipowanie pojemników

Uwaga Właściciele nieruchomości zamieszkałych w miejscowościach:
Bałamątek
Charnowo
Dalimierz Przewłocki, Dominek, Duninowo, Duninówko
Gąbino, Golęcino, Grabno,
Lędowo, Lędowo-Osiedle
Machowinko, Machowino, Modła, Modlinek, Możdżanowo
Niestkowo
Objazda, Osieki Słupskie
Pęplino
Starkowo
Wodnica, Wytowno
Zaleskie, Zimowiska

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczął się drugi etap chipowania pojemników. W związku powyższym chipowanie będzie odbywać się w dniu odbioru danego odpadu według harmonogramu . Prosimy wystawiać zapełnione pojemniki zgodnie z terminem w harmonogramie wywozu dla danej miejscowości. Nie ma potrzeby wystawiania wszystkich posiadanych pojemników na odpady „na raz” w jednym dniu. 

Ważne, by używany pojemnik miał specjalne gniazdo do montażu chipa – pojemnik powinien spełniać normę unijną EN 840 a także opis z adresem nieruchomości. W przypadku posiadania takiego samego numeru nieruchomości wraz sąsiadem warto pojemniki oznakować dodatkowym symbolem np. inicjałami imienia i nazwiska właściciela nieruchomości.

Zaczipowany pojemnik na śmieci wygląda tak samo jak przed chipowaniem. Chip jest małym elementem umieszczonym pod kołnierzem pokrywy bądź na bocznej ścianie pojemnika. Poniżej załączamy zdjęcia podglądowe jak wygląda ochipowany pojemnik.

Urządzenie pomimo, że jest niewielkie dostarcza wielu ważnych informacji na temat wagi odpadów segregowanych i zmieszanych - resztkowych, których nie można odzyskać w procesie recyklingu oraz lokalizacji tego pojemnika, czyli dokładnego adresu. Ważeniem pojemników zajmują się śmieciarki wyposażone w oprogramowanie do zbierania wszystkich danych. W przypadku opróżniania pojemnika z odpadami pokazuje się waga odebranego odpadu. W czasie rzeczywistym informacje wysyłane są do systemu. Dzięki tym informacjom można sprawdzić czy odpady zostały odebrane w terminie i czy właściciel nieruchomości wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów.

W przypadku właścicieli nieruchomości zbierających odpady zmieszane w pojemniku a pozostałe frakcje segregowane w workach lub jeśli zabraknie miejsca w pojemniku na frakcję segregowaną i wystawia się odpady dodatkowo w workach przypominamy, iż obowiązuje bezwzględne oklejanie worków na odpady segregowane specjalnym kodem kreskowym. Powyższa zasada dotyczy właścicieli nieruchomości zamieszkałych we wszystkich miejscowościach w całej Gminie Ustka. Kod kreskowy działa podobnie jak wyżej opisany chip. Worki nieoklejone specjalnym kodem kreskowym nie będą odbierane, dlatego prosimy, aby Mieszkańcy używający kody kreskowe sygnalizowali pracownikom Urzędu Gminy zajmującym się gospodarką odpadami komunalnymi (tel. 59 815 24 24) potrzebę zamówienia dodatkowej partii naklejek minimum 6 dni roboczych przed ich wyczerpaniem z uwagi na termin oczekiwania dostawy do tut. Urzędu (za druk odpowiedzialny jest Wykonawca usługi odbioru i zagospodarowania odpadów). Odbiór kodów kresowych jest możliwy wyłącznie w siedzibie Urzędu Gminy Ustka w pokoju nr 4 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 59 815 24 24.

NSP_2021

W związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 informuję, że pracownicy Urzędu Statystycznego Oddział w Słupsku w dniu 25 września (sobota) od godz. 10.00 do godz. 20.00 będą spisywać mieszkańców miejscowości Duninówko, Golęcino, Objazda, Starkowo w wywiadach bezpośrednich pod adresem zamieszkania:
Rachmistrzowie odwiedzą osoby, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.
Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 1143), nie można odmówić przekazania danych. Udział w wywiadzie prowadzonym przez pracowników Urzędu Statystycznego jest obowiązkowy.

Każdy pracownik Urzędu Statystycznego, który jest także rachmistrzem  spisowy posiadać będzie identyfikator zawierający:
1. imię i nazwisko wraz ze zdjęciem,
2. numer identyfikatora oraz hologram,
3. nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego,
4. podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora,
5. okres, na jaki identyfikator został wystawiony.

W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów:
poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/
poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza,
w przypadku wątpliwości o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

Friday, 10 September 2021 08:14

Dożynki Powiatowo - Gminne

Dożynki

Starosta Słupski i Wójt Gminy Ustka zapraszają Mieszkańców Powiatu Słupskiego na Dożynki Powiatowo - Gminne.

Friday, 10 September 2021 07:40

Gmina Ustka. Miejsca, czasy, ludzie

Album

Wójt Gminy Ustka zaprasza na spotkanie promujące album "Gmina Ustka. Miejsca, czasy, ludzie", które odbędzie się 10 września 2021 roku o godz. 17:00 w sali konferencyjnej hotelu Aparton (ul. Szymborkiej 1, Przewłoka). Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze", w ramach Priorytetu „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność", w ramach operacji „Miejsce, czasy, ludzie – monografia Gminy Ustka”.

Wednesday, 08 September 2021 08:23

Forum Przedsiębiorstw 2021

Tegoroczna edycja Forum Przedsiębiorstw, jednej z najpopularniejszych konferencji dla przedsiębiorców w województwie pomorskim, odbędzie się 15 września w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Organizator, czyli Agencja Rozwoju Pomorza, przewidziała dla publiczności dwie formy uczestnictwa. Pierwszą z nich jest udział w wydarzeniu na miejscu, w audytoriach i salach PPNT, a drugą śledzenie transmisji na żywo w internecie. Obie formy uczestnictwa wymagają rejestracji.

O programie konferencji
Podczas Forum Przedsiębiorstw 2021 padną odpowiedzi na ważne i aktualne pytania: jaki wpływ na małą firmę mają wydarzenia polityczne i zawirowania gospodarcze na drugim końcu świata? Jak dbać o bezpieczeństwo teleinformatyczne w przedsiębiorstwie? Jak umiejętnie promować się w internecie? Co napędza turystykę wellbeing? Jak dbać o dobrostan ciała i umysłu? Na czym polega wielokulturowe i wielopokoleniowe zarządzanie w przedsiębiorstwie?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć w 2021?
Podczas Forum Przedsiębiorstw będzie można wysłuchać komentarzy dotyczących aktualnej sytuacji ekonomicznej (prof. Jerzy Hausner) oraz geopolitycznej. Nie zabraknie także prelekcji na temat kryzysu klimatycznego (Katarzyna Jagiełło). Wszystkie te zagadnienia mają wpływ nie tylko na potężne korporacje, lecz także na małe i średnie firmy z Pomorza.

Eksport, bezpieczeństwo w sieci i nowoczesny marketing
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech panelach tematycznych. Podczas jednego z nich praktycy opowiedzą o swoich doświadczeniach w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego (Jakub Orlik z Niebezpiecznik.pl) oraz robienia szumu w internecie (Monika Czaplicka z agencji Wobuzz). Pojawią się także eksperci zajmujący eksportem polskich towarów na rynki zagraniczne, także poza granicami Unii Europejskiej. Tego panelu, prowadzonego przez red. Jakuba Sito, nie powinni przegapić przedstawiciele firm, które zamierzają skorzystać z grantów unijnych w ramach Pomorskiego Systemu Usług Doradczych „Spektrum” oraz projektu „Pomorski Broker Eksportowy”.

Nie tylko pandemia zmieniła klienta w branży turystycznej
Wiele też można się spodziewać po panelu na temat zrównoważonej turystyki oraz wellbeing. Znana dziennikarka telewizyjna i radiowa Beata Sadowska opowie, czym jest dobrostan i jak go stworzyć oraz pielęgnować w codziennym życiu? Media internetowe będzie reprezentował popularny bloger i podróżnik Wojciech Jurojć (conscioustraveler.pl), który propaguje świadome podróżowanie i ideę świadomego życia. Do grona osobistości medialnych dołączą m.in. dr Anna Dziadkiewicz (Agencja Rozwoju Pomorza i Uniwersytet Gdański) oraz Katarzyna Bogusławska-Marks (Scandic Gdańsk), wdrażająca w hotelarstwie innowacyjne pomysły w duchu ekologicznym. Ponadto Katarzyna Kucz-Chmielecka z Sopockiej Organizacji Turystycznej, Zdzisława Mochnacz, menedżerka marki „Nowego Jantaru” w Ośrodku Medycyny Naturalnej w Jantarze, a także Aleksandra Klonowska-Szałek z Slowhop.com. Podczas dyskusji z ekspertami zostaną omówione wnioski dla firm, wypracowane w ramach międzynarodowego projektu „SB Well” (Wellbeing Tourism in the South Baltic Region. Guidelines for Good Practices & Promotion).

Firma coraz bardziej różnorodna
Trzeci panel – przygotowany we współpracy z Open Eyes Economy w ramach ogólnopolskiego cyklu „Solidarni w rozwoju” – będzie poświęcony zarządzaniu w wielopokoleniowym i wielokulturowym przedsiębiorstwie. W debacie na ten temat, moderowanej przez wybitnego teoretyka zarządzania, prof. Krzysztofa Obłoja, wezmą udział Dominika Bettman (Siemens Polska), Iwona Jarzębska (Bank Millennium), Susanna Izzetdinova (Azima Tatarskie Przysmaki), Przemysław Lutkiewicz (LPP), a także Paweł Olechnowicz (prezes Grupy LOTOS w latach 2002-2016). Z kolei komentarz socjologiczny wygłosi prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Jak wziąć udział ?
Na wydarzenie stacjonarne, po opłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 30 zł, można zarejestrować się za pośrednictwem serwisu Konfeo: https://forumprzedsiebiorstw.konfeo.com/. Ze względów bezpieczeństwa do uczestnictwa w wersji stacjonarnej zapraszamy tylko osoby w pełni zaszczepione. Z zapisami na wydarzenie nie należy zwlekać, ponieważ obowiązuje limit uczestników.

Transmisję na żywo będzie można oglądać także po rejestracji, która jest możliwa na stronie https://forumprzedsiebiorstw.pl/. Na podany adres e-mail organizatorzy prześlą link do systemu streamingowego.

Regulamin konferencji znajduje się na stronie www.forumprzedsiebiorstw.pl.

Agencja Rozwoju Pomorza realizuje Forum Przedsiębiorstw 2021 w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”, finansowanego ze środków publicznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1 Specjalistyczne Usługi Doradcze.

Forum Przedsiębiorstw 2021 zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Kontakt:

 • Katarzyna Laskowska, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 58 32 33 228
 • Adam Majewski, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 58 32 33 161

logotypy

Przedmiotem projektu jest opracowanie i wydanie książki o charakterze albumowym prezentującej obszar, ludzi i ich losy, dzieje i wydarzenia Gminy Ustka. Publikacja ta będzie miała na celu promocję obszaru SGR – Gminę Ustka, jej walorów, bogactwa historycznego, kulturowego, przyrodniczego i krajobrazowego oraz społecznego. Szczególne znaczenie dla edycji tego wydawnictwa jest jubileusz 45 - lecia funkcjonowania Gminy Ustka jako jednostki samorządowej w przestrzeni naszego kraju.

W celu opracowania publikacji wykorzystane zostaną materiały, zdjęcia, teksty i dokumenty mieszkańców gminy, tych obecnie mieszkających jak i tych, którzy z różnych przyczyn opuścili jej teren.

Autorami tekstów zamieszczonych w książce będą historycy oraz ludzie znający dzieje i kulturę obszaru gminy. W książce zostanie wykorzystanych wiele fotografii, dokumentujących zarówno „sferę materialną” – zabytki, miejsca pamięci, pomniki itd., jak i sferę społeczną – wydarzenia, spotkania, imprezy, ludzie, szczególni ci powiązani z rybackim charakterem gminy Ustka.

Podnoszenie i promowanie kultury obszaru objętego LSROR nie polega tylko na banerach czy filmach promocyjnych. Na przestrzeni wieków to książka stanowiła nie tylko efekt ale również sam obiekt kultury materialnej i niematerialnej. Książka stanowi obiekt kultury, bo stanowi o rozwoju nie tylko intelektualnym, ale również sama staje się nośnikiem kultury, ponieważ niesie w swojej treści informacje kształtujące postawy, informujące oraz przekazujące wiedzę i tradycje.

Dlatego też planowana monografia dotycząca części obszaru objętego LSROR – terenu Gminy Ustka w znakomity sposób wpisuje się w promocję obszaru i kultury Słowińskiej Grupy Rybackiej.

W ramach planowanej operacji przewidziane zostało również zorganizowanie wydarzenia, którego celem będzie uhonorowanie wszystkich, którzy brali udział w przygotowaniu tej monografii. Ze względu na fakt, iż w tym długotrwałym procesie zaangażowanych jest wielu mieszkańców przekazujących materiały w postaci fotografii, wspomnień, zapisków czy też innych dokumentów, wspierają ideę powstania tej monografii. To szczególnie dla nich, jako niemal współautorów dzieła, przygotowane będzie spotkanie promujące obszar oraz monografię. Wspólne dzieło, którego przesłaniem będzie podnoszenie wartości kulturowych obszaru opartych o wydarzenia, miejsca i ludzi, zgromadzi mieszkańców obszaru, co przyczyni się do promocji nie tylko samej monografii, ale również do promocji całego obszaru LSROR. Szczególnym wyrazem lokalnej kultury mieszkańców jest wpisane w losy tych ziem oraz ludzi przywiązanie do tradycji rybackich.

 • Termin realizacji przedsięwzięcia - od maja 2021 do października 2021 roku.
 • Całkowita wartość przedsięwzięcia to koszt 52 770,00 zł brutto.
 • Źródła finansowania: środki z Europejskiego Funduszu Rybackiego 44 854,00 zł, co stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych. Wkład własny wnioskodawcy to kwota 7 916,00 zł, co stanowi 15 % kosztów kwalifikowanych projektu.

Publikacja będzie bezpłatna.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI).

Bezpłatne konsultacje odbędą się: ​
​​9 września 2021 r. - w godzinach: 9:30 - 12:30 - Urząd Gminy Ustka, ul. Dunina 24

Nie prowadzimy zgłoszeń. Czekamy na wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich.​​
W ramach MPI pracownik LPI FE w Słupsku udzieli bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej.​
W trakcie dyżuru będzie można dowiedzieć się​  m.in.: czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia w ramach założeń Funduszy Europejskich, jakie są zasady ubiegania się o środki oraz gdzie należy szukać przydatnych informacji.

Szczegółowych informacji na temat MPI udziela:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku
ul. Portowa 13 B; 76-200 Słupsk
tel. 59 714 18 44; 59 714 18 45
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.​

Page 1 of 122

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

  Adresy skrzynek ePUAP:
 • /4jbdfq7891/SkrytkaESP
 • /4jbdfq7891/ugustka
 • /4jbdfq7891/skrytka


Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

 • od poniedziałku do czwartku w godzinach: od 9.00 do 14.00,
 • w piątek - od 09.00 do 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details… examle.com