UWAGA!!! //Aktualne harmonogramy wywozu odpadów // Szanowni Państwo. Od 30 czerwca 2020r zmiana funkcjonowania Urzędu Gminy Ustka. Więcej szczegółów na stronie . Link do strony

Raz na Ludowo

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Ustka zaprasza na imprezę : RAZ NA LUDOWO.
Muszla koncertowa w Rowach Park przy ul. Słonecznej


15 sierpnia 2013r.(czwartek) godz. 19.00

Koncert zespołu HALS z Gdyni

16 sierpnia 2013r. (piątek) godz. 17.00

Stoiska kulinarne wyrobów własnych Kół Gospodyń Wiejskich
Występy artystyczne zespołów ludowych i biesiadnych
Stoiska Twórców Ludowych

17 sierpnia 2013r. (sobota) godz. 17.00

Występy artystyczne zespołów ludowych i biesiadnych
koncert zespołu muzycznego z Mińska
godz. 21.00 Kabaret „Koń Polski”

18 sierpnia 2013r. (niedziela) godz. 19.00

Występ zespołu muzycznego z Mińska

Tuesday, 13 August 2013 13:52

Zmiana opłat na terenie SPN

Słowiński Park Narodowy

Dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego w Zarządzeniu nr 34/2013 z 6 sierpnia 2013 roku zniósł opłaty za wstęp do obiektów należących do SPN dla mieszkańców min. gminy Ustka.

Pełna treść zarządzenia

Tuesday, 13 August 2013 08:31

W Rowach z zadęciem i rozmachem

Orkiestry w Rowach 2013

Dwa dni trwały w Rowach zmagania paradnych orkiestr dętych. Publiczność przekonała się, że muzyka orkiestr dętych jest ciekawa i można się przy niej świetnie bawić.
3 i 4 sierpnia 2013 roku Rowy stały się miejscem V Ogólnopolskiego Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych.
8 zespołów walczyło o palmę pierwszeństwa. W tym roku pula nagród wynosiła 22 tysiące złotych.
Pierwszego dnia, w sobotę, zespoły były oceniane w czasie przemarszu z muzyką. Trasa wiodła ulicami Kościelną, Nadmorską, Słoneczną i Zacisze. Następnie w parku na scenie przy ul. Słonecznej odbyły się występy konkursowe: każdy zespół miał 20 minut na prezentację. W tym roku utworem obowiązkowym był „Most na rzece Kwai”; wpadający w ucho szlagier po kilku taktach nuciła cała publiczność.
Orkiestry w Rowach 2013Orkiestry w Rowach 2013Orkiestry w Rowach 2013Tego dnia nie było bisów. Przegląd pierwszego dnia miał charakter konkursu, stąd po odegraniu utworów zespoły schodziły ze sceny. Publiczność i tym razem miała możliwość wybrać swojego faworyta – orkiestrę, która grała najfajniej, najlepiej, najskoczniej i najbardziej wpadała w ucho oraz podobała się wizualnie. Uznanie wzbudzały zwłaszcza mażoretki

Hela i lasery w Rowach 2013

28 lipca 2013 salwy śmiechu i oklaski wstrząsały niewielką wsią Rowy. Śmiech niósł się aż pod Skandynawię. Zdumieni mieszkańcy północnej krainy zastanawiali się, dlaczego przez Bałtyk niosą się śmiechy i brawa. Powód był prosty – tego wieczoru w Rowach gościł kabaret Koń Polski, a zakończeniem wieczoru był pokaz laserowy.
Kabaret przyjechał w składzie Maria Borzyszkowska, Waldemar Sierański i Leszek Malinowski dali taki popis, że publiczność oklaskami domagała się bisów.
– I w domu ma mnie być porządek – zarządzał kabaretowy małżonek Marian. – Baterie mnie przełożyć z budzika do pilota, bo mecz będzie! – instruował swoją Helę. Był też wywiad z posłem, którego program brzmiał: jak najdłużej brać diety.

Brawom i śmiechom nie było końca. Prawdziwą wisienką na tym torcie okazał się pokaz laserowy: barwne światła układające się w arabeski przy muszli koncertowej były nagradzane gromkimi brawami. Aplauz wzbudziły świetlne animacje – lecący ptak czy wskakujący do wody delfin. Półgodzinny pokaz i grupę Omicron Laser Art. nagrodzono oklaskami.
Wieczór zakończył się około godz. 23-j. Dzięki nowoczesnej technice na długo zostanie w pamięci widzów.

Monday, 12 August 2013 11:22

Dzień Prewencji w Rowach 2013

Dzień Prewencji w Rowach 2013

27 lipca 2013 roku do parku w Rowach zjechały służby, by pokazać, że wypoczywać można bezpiecznie. Uczyły zasad bezpieczeństwa i pokazywały, że każdy może czuć się bezpiecznie.
VI Dzień Prewencji w Rowach rozpoczął się o godz. 16.00. Na tę godzinę stawili się wszyscy zaproszeni: policja przyjechała samochodem oraz zaprezentowała dwa najnowsze quady. Wielu chętnych fotografowało się na nich. Straż Graniczna rozstawiła swoje stoisko, na którym można było przymierzyć kamizelkę i hełm kewlarowy, kajdanki, spróbować posługiwać się tonfą. Żandarmeria Wojskowa przywiozła sprzęt, na którym można było spróbować, jak szarpią pasy samochodowe przy gwałtownym zatrzymaniu z prędkością kilkunastu km/h.
– Jeśli takie silne szarpnięcie jest przy kilkunastu kilometrach, to jak szarpie przy większych prędkościach – uświadamiali turystom. Straż Słowińskiego Parku Narodowego „przypłynęła” pod muszlę koncertową swoją łodzią, którą patroluje wybrzeże. Wielu chętnie się w niej fotografowało. Grupa Koalicja północ okopała się przy wejściu do parku, zakładając szlaban i kierując do miejsca rozśrodkowania.
Dzień Prewencji w Rowach 2013Dzień Prewencji w Rowach 2013Dzień Prewencji w Rowach 2013 – Mysz się nie prześliźnie – deklarowali mundurowi. Urządzili też strzelnicę, która miała wielu amatorów. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ze Słupska urządził na skraju lasu tor rowerowy, na którym można było spróbować swoich sił; był też tor przeszkód „po spożyciu”. W alkogoglach, które po nałożeniu imitowały stan upojenia alkoholowego i powodowały, że trudno było utrzymać równowagę. – Takie zaburzenia daje około promila alkoholu we krwi – uczyli instruktorzy. Niejeden na własnej skórze przekonał się, jak trudno utrzymać równowagę. Tym razem obyło się bez mandatów. Podobne alkogogle na swoim stanowisku miała Żandarmeria Wojskowa. Ochotnicze Straże Pożarne z Pęplina i Rowów przyjechały swoimi wozami; wielu Wojtków chciało poczuć się strażakami. Dodatkowo OSP Pęplino prowadziła publiczną zbiórkę pieniędzy. Straż z Objazdy przyjechała z kotłem pełnym wojskowej grochówki, na którą było wielu amatorów. Furorę zrobiła grupa K-2 pp. Anny i Janusza Strąk wraz z przewodnikami, zajmująca się szkoleniem psów obronnych. – Pies musi wiedzieć, kto w domu rządzi, musi się podporządkować – uczył trener. – Psa trzeba kochać mądrą miłością i wskazać mu jego miejsce w grupie. Nie wolno swojego życia podporządkować zwierzęciu.

Na scenie odbywały się wywiady na żywo. Policjant uczył, co ma zrobić samotna kobieta bojąca się zatrzymać do kontroli pojazdu podczas samotnej podróży samochodem. – Powinna pojechać do najbliższej miejscowości na komisariat i tam zgłosić, że nie zatrzymała się do kontroli – mówił Jarosław Groszek, szef referatu prewencji z Komisariatu Policji w Ustce. Widzowie dowiedzieli się też, jakie kompetencje ma Straż Graniczna i uczyli się od trenerów postępować z psami. Dzieci uczyły się bezpiecznej pozycji „żółwia”, która ogranicza skutki ataku agresywnego psa. – Najpierw spróbujcie uciec, schować się w pomieszczeniu za zamkniętymi drzwiami, wspiąć się na płot, na drzewo, na drabinę i głośno wołajcie pomocy – słuchały instrukcji. – Jeśli nie ma takiej możliwości, wokół jest pusto i nie ma dorosłego, dopiero przyjmijcie pozycję „żółwia”.
Ukoronowaniem tej części imprezy był napad w Rowach: Koalicja Północ na ul. Słonecznej pokazała, jak zatrzymuje się napastnika jadącego samochodem.
Potem scenę w Rowach opanowali artyści. Najpierw zespół Echo Objazdy dał pokaz tańców wschodnich, BoneyM Objazda zrobił furorę i został zmuszony do bisów, oklaskiwany był dancehalle i śpiew całego zespołu. Na zakończenie imprezy scenę opanował zespół wokalny: można było posłuchać roverów znanych utworów muzyki rozrywkowej. Publiczność bawiła się do wieczora.

gólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach 2013

20-21 lipca 2013 roku w Rowach odbył się doroczny zjazd. Nad morze zjechało prawie 30 pluszaków z całej Polski.
Od prawie tygodnia w Rowach dawało się odczuć wielkie poruszenie. Na weekend został zapowiedziany Zjazd Maskotek „Wesele w Rowach”. Każdy się domyślał, kogo z kim, jakie wesele?
Już w piątek ciekawość sięgnęła zenitu, kiedy na scenie pojawił się zespół Juzyna (Podwieczorek) z Zawoi. – Myśmy tu przyszli na wieczór panieński i kawalerski, bo przed weselem taki być musi, coby się młodym dobrze żyło – mówiła prowadząca. Po czym dali taki koncert muzyki góralskiej, że nogi same rwały się do tańca. Trochę kropiło, a co bardziej pesymistycznie nastawieni turyści kręcili głowami w obawie o imprezę. – Jak jutro poleje, to z imprezy nici – wróżyli.
Jednak kolejne dwa dni były tak słoneczne, że nawet sceptycy uwierzyli, że w Rowach wszystko jest możliwe.
Po śniadaniu w sobotę maskotki wsiadły do londyńskiego busa z odkrytym górnym pokładem, by pojechać do słupskiego szpitala do chorych dzieci. Niektóre maluchy bały się wielkich maskotek, inne z radością przyjmowały pluszaki i prezenty od nich – baloniki, książeczki, płyty. – Nie ma wielu dzieci na oddziałach w szpitalu, ale to dobrze, to znaczy, że nie chorują – cieszyły się maskotki. – Ale niespodzianka! – Rodzice małych pacjentów byli ucieszeni nie mniej od swoich pociech.
gólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach 2013gólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach 2013gólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach 2013Maskotki z pompą i paradą wróciły londyńskim busem do Rowów. O godz. 16.00 zaczęły formować szyk na paradę. Bohaterami parady były Pasikonik Gustek i Pani Pasikonikowa – ona w prawie 12-metrowym welonie, który niosły dzieci. Sesja fotograficzna trwała 1,5 godziny, bo tak długo trwał przemarsz maskotek przez Rowy. Na scenie nastąpił moment kulminacyjny. Wójt Gminy Ustka p. Anna Sobczuk-Jodłowska zadała maskotkom najważniejsze pytanie: Czy chcecie razem promować Gminę Ustka? Na co pluszaki zgodnie kiwnęły głowami. – Mocą nadaną mi przez Zjazd Maskotek w Rowach® ogłaszam was parą promującą Gminę Ustka – powiedziała pani Wójt.
Wówczas zabawa rozpoczęła się na dobre: każda maskotka została przedstawiona na scenie. Goście byli zapraszani na stoiska, z którymi przyjechały poszczególne maskotki. Wokół sceny rozstawiło się ponad 20 stoisk gmin, stowarzyszeń, organizacji, firm i powiatów.
Impreza miała i swój bardzo szczęśliwy i jednocześnie podniosły akcent. W ubiegłym roku rodzice małej Julitki uzyskali zgodę Wójta Gminy Ustka na przeprowadzenie zbiórki publicznej na operację swojej córeczki. Dziewczynka urodziła się z jednokomorowym sercem, potrzebny był zabieg operacyjny pozwalający żyć małej w lepszym komforcie. Został zaplanowany w Niemczech, ponieważ w Polsce nikt nie chciał się go podjąć. W ubiegłym roku podczas Zjazdu dziewczynka – mała i drobna, blada z siniejącymi ustami – została wniesiona na scenę przez tatę. Rodzina i przyjaciele kwestowali na operację, a maskotkowi ubiegłoroczni goście chętnie wspierali zbiórkę. W tym roku dziewczynka – opalona, uśmiechnięta, istne żywe srebro – sama wbiegła na scenę! – Jest już po operacji, która odbyła się w Niemczech 14 lutego, w walentynki – opowiadała mama Julitki, dziękując maskotkowym gościom za wsparcie. – Wyniki są dobre, mała rośnie i rozwija się prawidłowo. Pomogliście nam, obiecujemy wam pomoc, jeśli będziecie państwo jej potrzebować. Powiemy, jak i gdzie pukać, żeby osiągnąć cel – deklarowali rodzice Julitki. Wszystkim łzy nabiegły do oczu: mała dziewczynka, która w ubiegłym roku nie była w stanie chodzić o własnych siłach, w tym roku biegała wśród maskotek szczęśliwa i uśmiechnięta!

pojemnik

Ważna Informacja dla mieszkańców:
Gąbina, Dominka, Osiek Słupskich, Objazdy, Bałamątka, Machowinka, Redwanek, Machowina, Niestkowa, Charnowa, Zimowisk i Grabna.

Informujemy, że ulegają zmianie terminy odbioru odpadów selektywnych w sierpniu:

- Odbiór z dnia 14 sierpnia został przeniesiony na 16 sierpnia

- Odbiór z dnia 28 sierpnia został przeniesiony na 29 sierpnia.

Prosimy o wystawienie odpadów selektywnych w tych terminach!

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza wnioskodawców Osi 4 PO RYBY do udziału w bezpłatnych indywidualnych konsultacjach

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza do udziału w bezpłatnych indywidualnych konsultacjach z ekspertem z zakresu dokumentacji załącznikowej do wniosków o dofinansowanie składanych w ramach osi 4 PO RYBY. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia zebranej i uzupełnionej dokumentacji, zwłaszcza biznes planu operacji.

Konsultacje odbędą się w siedzibie Sowińskiej Grupy Rybackiej przy ul. Marynarki Polskiej 30 w Ustce w terminach:

  • 26 sierpnia 2013r., w godz. 10:00 – 16:00
  • 27 sierpnia 2013r., w godz. 10:00 – 16:00
  • 28 sierpnia 2013r., w godz. 10:00 – 16:00
  • 29 sierpnia 2013r., w godz. 10:00 – 16:00.

Dla każdego przewidziano godzinne spotkanie. Udział w konsultacjach wymaga pisemnego zgłoszenia, które można przesyłać:

-        pocztą elektroniczną na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,

-        pocztą tradycyjną na adres: Sowińska Grupa Rybacka, ul. Marynarki Polskiej 30, 76-270 Ustka,

-        faksem na nr: 59 8 144 459.

Osobom, które jeszcze nie rozpoczęły wypełniania biznes planu, przypominamy o możliwości zgłoszenia swojego uczestnictwa w szkoleniu z tego zakresu, które odbędzie się 13 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Ustka przy ul. Dunina 24 w Ustce.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z:

-        Mateuszem Mączyńskim: tel. 59 8 144 459, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub

-        Eweliną Laskowską: tel. 59 8 144 459, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Friday, 09 August 2013 13:56

Terminy strzelań na CPSP

Informujemy, że w poniżej podanych terminach wykonywane będą na CPSP strzelania bojowe wojsk z wykorzystaniem zamkniętych dla żeglugi i rybołówstwa stref morskich ogłoszonych przez Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej:

TERMINY STRZELAŃ W STREFACH ZAMKNIĘTYCH DLA ŻEGLUGI I RYBOŁÓWSTWA

Thursday, 08 August 2013 15:18

W drewnie ukryte

Plener rzeźbiarski w Rowach 2013

W dniach 1-9 lipca 2013 roku czworo rzeźbiarzy pracowało w parku w Rowach przy ul. Słonecznej, wydobywając z drewna kształty – rzeźby nawiązujące do legend o tej wsi.
Na zaproszenie dyrektora GOK do Rowów na mini plener rzeźbiarski przyjechali Anna Urbaniak z Ustronia, Józef Gaweł z Zawoi, Waldemar Faryno z Człuchowa i Robert Wyskiel z Gdyni.

Rzeźbiarze mieli do dyspozycji park i znajdujące się w nim kłody topolowego drzewa. Każdy z nich wybrał sobie tematykę rzeźby. Jedyna w towarzystwie kobieta – Anna Urbaniak zdecydowała się wyrzeźbić Neptuna, władcę mórz; pan Józef uzupełnił o postać. św. Pawła dyptyk przy kościele w Rowach. Patronami świątyni są św. św. Piotr i Paweł. Rzeźbiarz w ubiegłym roku wykonał postać Piotra Apostoła. – W tym roku przyszła kolej na Pawła – mówił. Święty w jednej ręce dzierży swój atrybut – miecz obrońcy wiary. Waldemar Faryno wyrzeźbił postać sołtysowej ze świnią, jako nawiązanie do miejscowej legendy o diable przy moście. Otóż diabeł wybudował most, ale zażądał duszy pierwszego, który na nowym moście się pojawi. Sołtys zabronił wchodzić na most, dopóki on sam nie przyjdzie. Rankiem zgromadzeni przy moście zobaczyli sołtysa, który szedł w stronę mostu poganiając przed sobą wieprzka. Wgonił go na most, a diabeł nie patrząc, zgodnie ze swym słowem, porwał świnię do piekła. Pozostali mieszkańcy Rowów już bezpiecznie mogli korzystać z mostu.
Plener rzeźbiarski w Rowach 2013Plener rzeźbiarski w Rowach 2013Plener rzeźbiarski w Rowach 2013
– Wyrzeźbię zamiast sołtysa - sołtysową, bo tylko kobieta mogła wpaść na taki pomysł – mówił W. Faryno. Najtrudniejszą rzeźbę wybrał i stworzył Robert Wyskiel. Nawiązując do innej legendy o diable, z najgrubszej kłody drzewa wyrzeźbił tryptyk: kiedy obchodzi się kłodę, z jednej strony widać rybaka z siecią, z kolejnej – żonę rybaka z kogutem pod pachą, a z trzeciej – ciekawie ujętego szatana jako mężczyznę, któremu z ust wychodzi wąż. – Do takiej rzeźby zainspirowała mnie opowieść o rybaku, który zawarł pakt z diabłem: diabeł miał przez noc wybudować groblę przez jezioro, końcem pracy miało być poranne pianie koguta. Przestraszył się mąk piekielnych i opowiedział o wszystkim żonie. Mądra kobieta obudziła w środku nocy koguta. Ptak zapiał, a diabeł poddał się myśląc, że nie skończył pracy w terminie.

Pan Robert wykonał jeszcze jedną rzeźbę już na poczet przyszłorocznego pleneru rzeźbiarskiego: pirata, nawiązującego do opowieści o Braciach Witalijskich – piratach pustoszących miejscowość. Natomiast wszyscy rzeźbiarze przyłożyli swoje dłuta do powstałej rzeźby rybaka.

– Wszyscy podziwiają efekty pracy rzeźbiarzy – mówi sołtys Rowów Jadwiga Fudala. – W przyszłym roku też będę za tym, by plener zorganizować; z czasem rzeźby mogą stać się naszą marką.

Na organizację pleneru rzeźbiarskiego sołectwo przeznaczyło część funduszu sołeckiego. Rzeźby już zostały posadowione w docelowych miejscach i są kolejną atrakcją turystyczną.

Page 44 of 49

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…