Szanowni Państwo. Prosimy o zapoznanie się z zasadami pracy Urzędu Gminy Ustka. Więcej na stronie.
Stypendia i nagrody dla Patryka Błaszczyka i Marcina Mencfla17 kwietnia 2014 roku Pani Anna Sobczuk – Jodłowska Wójt Gminy Ustka przyznała nagrody i stypendia z wybitne osiągnięcia sportowe dwóm zawodnikom Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Jantar Ustka: Patrykowi Błaszczykowi i Marcinowi Mencflowi, który nie mógł odebrać jej osobiście, ze względu na udział w zgrupowaniu sportowym. W jego imieniu nagrodę odebrał Tata – Piotr Mencfel.
Spotkanie miało uroczysty charakter, bo przecież nagrody i stypendia przyznano obu zawodnikom za wybitne osiągnięcia.
Tuesday, 15 April 2014 10:43

Zebranie wiejskie w Niestkowie

Wójt gminy Ustka wyznacza termin Zebrania Wiejskiego w Sołectwie Niestkowo na dzień 24 kwietnia 2014 roku o godzinie 18.00 / czwartek / w świetlicy wiejskiej w Niestkowie celem przeprowadzenia wyborów uzupełniających na Sołtysa Sołectwa Niestkowo.

Zarządzenie wójta.
Monday, 31 March 2014 13:46

Informacja dot. odpadów komunalnych.

PSZOKInformuję, że odpady komunalne pochodzące z budowy, remontów itp. nie będą odbierane przez firmę King Sommer. Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tego typu odpady należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
PSZOK dla mieszkańców Gminy Ustka znajduje się na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ustce przy ulicy Wiejskiej 7, tel. (59) 814 48 11.
Monday, 31 March 2014 13:46

Informacja dot. odpadów komunalnych.

PSZOKInformuję, że odpady komunalne pochodzące z budowy, remontów itp. nie będą odbierane przez firmę King Sommer. Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tego typu odpady należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
PSZOK dla mieszkańców Gminy Ustka znajduje się na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ustce przy ulicy Wiejskiej 7, tel. (59) 814 48 11.

OCHRONA ŚRODOWISKA:

 • wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów [PROCEDURA] [WNIOSEK]
 • wydawanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia [PROCEDURA]

 
ROLNICTWO:

 • zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej [PROCEDURA] [ WNIOSEK ] ---

 GOSPODARKA ODPADAMI:

Plakat konkursu fotograficznegoAktywnie spędzasz czas z rodziną? Planujesz romantyczny wieczór we dwoje? Organizujesz wypad za miasto z grupą przyjaciół? Uwiecznij te niezapomniane chwile na fotografii i weź udział w konkursie! Pokaż jak ciekawie można żyć i wypoczywać w województwie pomorskim. Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziano atrakcyjne nagrody m.in. sprzęt i akcesoria fotograficzne oraz vouchery pobytowe w hotelu i do restauracji.

Konkurs organizowany pod hasłem „Uśmiechy południowego Bałtyku – Uśmiechy województwa pomorskiego” to element szerszego projektu realizowanego przez Forum Parlamentów Regionalnych Południowego Bałtyku. Jest to inicjatywa kilku regionów z Polski, Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego skupionych wokół basenu Morza Bałtyckiego.

– Idea konkursu zakłada ukazanie potencjału poszczególnych subregionów, które choć skupione wokół wspólnego obszaru – południowego Bałtyku, są niezwykle różnorodne i mają wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom jak i turystom – komentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Obecnie każdy z regionów przeprowadza podobny konkurs na swoim terenie, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy w regionach uczestniczących w Forum. Z naszego województwa w ramach wystawy zaprezentujemy 20 zdjęć. Liczymy, że w ciekawy sposób ukażą nasz region na tle pozostałych – dodaje Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu: samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, fotografie zgłaszane do konkursu mają obrazować jego hasło przewodnie - "Uśmiechy południowego Bałtyku – Uśmiechy województwa pomorskiego". Przedmiotem fotografii powinny być niestandardowe ujęcia osób (mieszkańców, turystów) lub krajobrazów województwa pomorskiego ukazujące życie codzienne i wypoczynek na terenie województwa oraz uwzględniające wyróżniki kulturowe i przyrodnicze regionu.

Poza prezentacją najlepszych prac w formie wystawy, która zagości w regionach partnerskich Forum przewidziano atrakcyjne nagrody: m.in. lustrzankę cyfrową wraz z obiektywami (Canon EOS 600D + 18 - 55 mm IS II + 70-300 mm) Voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Bazuny Hotel***&SPA oraz Voucher do Restauracji Gdański Bowke.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.pomorskie.travel, swoje zgłoszenia można przesyłać do 23 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wednesday, 05 March 2014 09:48

Informacja z XXXVI Sesji Rady Gminy

W dniu 28 lutego 2014 roku odbyła się Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy dokonała wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Ustka. W wyniku tajnego głosowania wybrany został radny Wacław Laskowski.
Tuesday, 25 February 2014 08:33

Badania mammograficzne w powiecie słupskim

mammobusWkrótce można będzie wykonać badania mammograficzne w mammobusach świadczeniodawcy usług medycznych – firmy LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o., które odwiedzą powiat słupski.
Z bezpłatnych badań (finansowanych przez NFZ) będą mogły skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Pozostałe panie, jeżeli będą chciały się przebadać - muszą zrobić to odpłatnie. Koniecznie z dowodem osobistym lub innym dokumentem z numerem PESEL. Nie będą potrzebne skierowania, wystarczy wcześniejsza rejestracja telefoniczna lub poprzez stronę internetową: tel. 58 666 24 44,  www.fado.pl.
  Badania można będzie wykonać w miejscowościach:
 • - 26 marca w Potęgowie, przy Zespole Szkół, ul. Szeroka 16, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 27 marca w Kępicach, przy Placu Wolności, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 27 marca w Damnicy, przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Witosa 11, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 27 marca w Główczycach, przy Hali Sportowej, ul. Skórzyńska, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 28 marca w Smołdzinie, przy Ośrodku Zdrowia, ul. Ogrodowa 12, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 28 marca w Kępicach, przy Placu Wolności, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 28 marca w Kobylnicy, przy budynku Gimnazjum, ul. Główna 63, w godz. od 8:00 do 15:00
 • - 29 marca w Dębnicy Kaszubskiej, na parkingu przy Szkole Podstawowej, ul. Kościelna, w godz. od 9:00 do 17:00
 • - 29 marca w Ustce, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Grunwaldzka 35, w godz. od 9:00 do 17:00
Źródło: NFZ
IX Powiatowy Przegląd Jasełek8 lutego w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe odbył się IX Powiatowy Przegląd Jasełek. Jak co roku szkoła miała przyjemność gościć wielu młodych artystów z różnych szkół, którzy swoją obecnością, występami, śpiewem stworzyli radosną i wspaniałą atmosferę oraz przypomnieli jak ważne i piękne są święta Bożego Naradzenia. W tym roku do walki o miejsce na najwyższym podium stanęły cztery szkoły. Grupa teatralna „Ryzykanci” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupska, z opiekunem panią Julitą Stolarz zaprezentowała spektakl pt. "W poszukiwaniu Miłości Maleńkiej". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 również ze Słupska pod opieką pani Anny Kamińskiej-Nowak i pana Jacka Boruckiego przygotowali widowisko słowno-muzyczne oparte na motywach i folklorze góralskim, ubarwione charakterystyczną muzyką, śpiewem i strojami.
{ytpopup type="image" content="images/stories/jaselka2014/Image0003.JPG" width="400" height="300" title="IX Powiatowy Przegląd Jasełek - Objazda 2014"}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
IX Powiatowy Przegląd Jasełek{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/jaselka2014/Image0001.JPG" width="400" height="300" title="IX Powiatowy Przegląd Jasełek - Objazda 2014"}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
IX Powiatowy Przegląd Jasełek{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/jaselka2014/Image0004.JPG" width="400" height="300" title="IX Powiatowy Przegląd Jasełek - Objazda 2014"}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
IX Powiatowy Przegląd Jasełek{/ytpopup}
W tegorocznym przeglądzie wzięły także udział grupy teatralne z dwóch szkół gminnych-Szkoła Podstawowa w Zaleskich, która pod kierunkiem pani Joanny Kaczmarczyk przygotowała spektakl pt. "Święta Noc" oraz uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Objeździe wraz z opiekunem panią Mariola Krawiec zaprezentowali przedstawienie pt, "Radosna nowina". Uczniowie wykazali się ogromnym kunsztem aktorskim, umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Każde przedstawienie osadzone było w innej scenerii wzbogacone o niezliczoną ilość różnorodnych rekwizytów co nadawało prezentacjom wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Ostatecznie pierwsze miejsce w IX Powiatowym Przeglądzie Jasełek zdobyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku a Szkoła Podstawowa nr 6 znalazła się na miejscu drugim. Komisja przyznała dwa równorzędne trzecie miejsca dla Szkoły Podstawowej Zaleskich i Objazdy. Nagrody i dyplom wręczyła Sekretarz Gminy Ustka pani Beata Pietrzyk oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych pani Małgorzata Rozwadowska. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.
{ytpopup type="image" content="images/stories/jaselka2014/Image0005.JPG" width="400" height="300" title="IX Powiatowy Przegląd Jasełek - Objazda 2014"}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
IX Powiatowy Przegląd Jasełek{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/jaselka2014/Image0006.JPG" width="400" height="300" title="IX Powiatowy Przegląd Jasełek - Objazda 2014"}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
IX Powiatowy Przegląd Jasełek{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/jaselka2014/Image0007.JPG" width="400" height="300" title="IX Powiatowy Przegląd Jasełek - Objazda 2014"}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
IX Powiatowy Przegląd Jasełek{/ytpopup}
Friday, 14 February 2014 11:25

Aktywne ferie - projekt "Na własne konto"

Aktywne ferie - projekt Na własne konto20 stycznia w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe ruszył projekt "Na własne konto" przygotowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne. W ramach programu uczniowie odwiedzili oddział banku PEKAO S.A. w Słupsku, gdzie dowiedzieli się jak dokonywać płatności mobilnych za pomocą telefonu, poznali sposoby oszczędzania i odwiedzili kilka nietypowych miejsc w banku. Młodzież spotkała się także z lokalnym przedsiębiorcą - właścicielem firmy "Lazur". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, tym bardziej, że były one prowadzone w niecodzienny sposób, tj. w duecie nauczyciel - studentka. Ewelina Gruszczyńska z Krakowa pomagała nauczycielowi wprowadzić młodzież w tajniki ekonomii i przedsiębiorczości.
{ytpopup type="image" content="images/stories/aktywne_ferie/Image0003.jpg" width="400" height="300" title="Aktywne ferie - projekt Na własne konto}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
Na własne konto{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/aktywne_ferie/Image0001.jpg" width="400" height="300" title="Aktywne ferie - projekt Na własne konto}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
Na własne konto{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/aktywne_ferie/Image0004.jpg" width="400" height="300" title="Aktywne ferie - projekt Na własne konto}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
Na własne konto{/ytpopup}
W II semestrze roku szkolnego przeprowadzony zostanie drugi etap programu, którego głównym celem jest stworzenie gazetki ekonomicznej na konkurs. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu do Warszawy, gdzie będą rywalizować o roczne stypendia edukacyjne. Projekt będzie trwał do maja b.r. LISTA UCZESTNIKÓW PROJEKTU: KLASA I: Angelika Grudniewska, Karina Kryszałowicz KLASA II: Iwona Zborowska, Przemysław Krupa, Kacper Ruszkiewicz, Cezary Zawisza, Klaudia Włosek, Kamila Olszewska, Kinga Malek, Dawid Moraczyński, Miłosz Salwowski, Agnieszka Wach, Alicja Weltrowska, Ewelina Domke KLASA III: Klaudia Kisielewska, Katarzyna Włosek, Wioleta Gregorczyk, Patrycja Tęcza, Martyna Krauze, Gabriela Zdebel, Dariusz Dworak OPIEKUN:Agnieszka Paszkowska Program "Na Własne Konto" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja.
{ytpopup type="image" content="images/stories/aktywne_ferie/Image0005.jpg" width="400" height="300" title="Aktywne ferie - projekt Na własne konto}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
Na własne konto{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/aktywne_ferie/Image0006.jpg" width="400" height="300" title="Aktywne ferie - projekt Na własne konto}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
Na własne konto{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/stories/aktywne_ferie/Image0007.jpg" width="400" height="300" title="Aktywne ferie - projekt Na własne konto}Aktywne ferie - projekt Na własne konto
Na własne konto{/ytpopup}
Page 41 of 49

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

 1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
 2. środa: od godz. 9.00 do godz. 14.00;
 3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details… examle.com