Wednesday, 07 August 2013 14:45

Ogniście w Rowach

Ogniście w Rowach 2013

Noc ognia – tak pokrótce można scharakteryzować to, co działo się w nocy 13 lipca 2013 roku w Rowach. Było bezpiecznie i widowiskowo.
Impreza odbyła się – ze względów bezpieczeństwa – na boisku sportowym w Rowach. Trawiaste podłoże i bliskość remizy Ochotniczej Straży Pożarnej gwarantowały bezpieczeństwo.

Pierwszym numerem programu były występy wokalne wykonawców prowadzonych przez p. Zorzę Sędzicką. Wystąpił zespół „Babiniec” z Rowów a także duet „OK.” – Ola i Kasia oraz solistka – Roksana Białek. Nie brakło widzów, którzy do skocznej lub nastrojowej muzyki wykonywanej przez dziewczyny ruszali w tany. Do łez rozbawiła publiczność o wilku i Czerwonym Kapturku, a oklaskiwany duet „OK” wyśpiewał cały swój repertuar.
Ogniście w Rowach 2013Ogniście w Rowach 2013Ogniście w Rowach 2013
Po zapadnięciu zmroku rozpoczął się teatr ognia. Teatr FLAGRANTIS z Trójmiasta przygotował dwie godziny gorącego widowiska: byli i żonglerzy ogniem, i akrobaci skaczący na batucie z płonącymi pochodniami, były żywe obrazy i całe widowisko, żywiołowe zarówno ze względu na wykonanie jak i sam największy żywioł, jakim jest ogień. Ze względu na przerwę w dostawie prądu artyści powtórzyli jeden z niedokończonych numerów, czym zjednali sobie publiczność i zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

Widowisko zakończyło się po północy. Wszyscy podkreślali jego wyjątkowość i zapowiedzieli, że chętnie zobaczą coś podobnego w przyszłym roku.

Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury Gminy Ustka.

Wednesday, 07 August 2013 14:38

Wyrazy głębokiego współczucia...

Wyrazy głębokiego współczucia

Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność"
Emily Dickinson

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci żony Pana Bogdana Nakoniecznego – Prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku. Szczere wyrazy współczucia dla męża i najbliższej rodziny... .

 

Wójt Gminy Ustka                       Przewodniczący Rady Gminy
Anna Sobczuk-Jodłowska                        Bogdan Żabiński

Wednesday, 07 August 2013 14:17

Gościliśmy w Zawoi

Odwiedziny zaprzyjaźnionej gminy Zawoi 2013Na zaproszenie Wójta Gminy Zawoja, naszego partnera z południa, delegacja Gminy ustka gościła w górach w dniach 5-7 lipca 2013 roku. Kluczowym momentem miał być występ KGW Objazda na scenie w Zawoi podczas Dni Zawoi. Do Zawoi wyruszyliśmy w mocnym składzie: oprócz KGW Objazda, w skład delegacji wchodzili także członkowie OSP Pęplino – była to nagroda za osiągnięcia w Powiatowym Turnieju Drużyn OSP, pracownicy Urzędu Gminy, radni, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych. Na miejsce delegacja dotarła w piątek wieczorem. Był czas na spokojne zjedzenie kolacji, spacer po miejscowości, która jest najdłuższą gminą w Polsce – liczy prawie 3 tysiące numerów posesji!

Sobota była czasem wypoczynku i pracy: przed południem był czas na zwiedzanie Zakopanego – Krupówek, starego cmentarza, sanktuarium na Kalatówkach; po południu pojechaliśmy na otwarcie Dni Zawoi, gdzie delegacja Gminy Ustka została przedstawiona na scenie i powitana przez Wójta Gminy Zawoja Tadeusza Chowaniaka. Na wspólnej zabawie i zwiedzaniu stoisk towarzyszących imprezie czas szybko płynął. W niedzielę był czas na relaks; dla zespołu z Objazdy była to jednak pora stresu, ponieważ był to dzień występów. Nasza ekipa swoim przestawieniem na scenie oraz grą zespołu Ranczo Band zgromadziła publiczność przed sceną. Scenki kabaretowe, ale także piosenki biesiadne rozbawiły widzów. Szczególnie głośno oklaskiwali Objazdę…. swojacy – dzieci z Gminy Ustka, wypoczywające na koloniach letnich w Zawoi. Przyszły z własnoręcznie wykonanym transparentem i dopingowały swoich. Pasikonik Gustek – gminna maskotka – był chętnie fotografowany i obściskiwany. Wraz z głuszcem Djablokiem z Zawoi tworzyli świetny duet. Jeśli dodamy to tego fakt, że Gustem miał dla dzieci słodycze, stanie się jasne, dlaczego do niego ustawiała się kolejka chętnych do fotografii. Po występach niewiele było czasu na zakupy. Wieczorem po kolacji nastąpił wyjazd do domu. Wszyscy wieźliśmy nad morze wspomnienia, oscypki góralskie i zaproszenia na występy na następnych imprezach. Nie damy się prosić i przyjedziemy; teraz jednak czas na rewizytę gór nad morzem!

Wednesday, 07 August 2013 13:49

Międzynarodowe rytmy na rowieńskiej scenie

Faworyci lata - Rowy 201330 czerwca i 2 lipca 2013 roku w muszli koncertowej w Rowach odbył się doroczny koncert „:Faworyci lata”. Wśród wykonawców nie zabrakło przedstawicieli z Polski. W tym roku wykonawcy przyjechali z Rosji, Ukrainy i Polski. Byli to nie tylko tancerze, wokaliści, chóry, ale także malarze, plastycy, którzy tworzyli obrazy metodą filcowania czy batiku.

W pierwszym dniu festiwalu jury wysłuchało i obejrzało kilkadziesiąt prezentacji. Owacje wywołał zespół tańca towarzyskiego czy nowa formacja – teatr mody. Ten ostatni był połączeniem choreografii i pokazów mody. Oklaskiwany był także zespół tańczący taniec stylizowany na starosłowiański obrzęd powitania wiosny. Nie mniej podobały się popisy solistów grających na instrumentach i śpiewających.

Faworyci lata - Rowy 2013Faworyci lata - Rowy 2013Faworyci lata - Rowy 2013

Drugi i zarazem ostatni dzień Festiwalu połączony był z koncertem laureatów. Najważniejsza nagroda – Wójta i Publiczności – przypadła zespołowi tańca towarzyskiego z Rosji. Ich zmysłowe tango „Oblivion” Astora Piazzoli wywołało euforię widowni. Oklaskom nie było końca. Nasze gminne zespoły i soliści zaprezentowali się równie dobrze: m.in. „Pomorskie Słowiki” – chór z Objazdy prowadzony przez p. Małgorzatę Karamańską w swojej grupie wiekowej zajął 2. miejsce, solistki pracujące pod kierunkiem p. Zorzy Sędzickiej zajęły również punktowane miejsca – 1., 2. i wyróżnienia.

Za rok kolejny festiwal. Młodzież z terenu naszej gminy już szykuje się do występów. Imprezę współorganizowały Fundacja Polska Łączy i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Ustka.

USTKA. Choć nieoznakowany samochód to jawny. Mowa o radiowozie i fotoradarze należących do straży gminnej z gminy Ustka. Gdzie i o jakiej porze robi zdjęcia, można przeczytać w internecie. ("Głos Pomorza", 7 sierpnia 2013 r.)

 

POWIAT SŁUPSKI. Rolnik z Możdżanowa skarży się, że koło łowieckie nie reaguje na jego wezwania do odszkodowania za szkody wyrządzone przez dziki. Łowczy okręgowy prosi o złożenie oficjalnej informacji o szkodach. ("Głos Pomorza", 5 sierpnia 2013 r.)

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W USTCE  od dnia 01.06.2012r.do dnia 31.03.2014r. realizuje projekt Ty też możesz, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poddziałanie  7.1.1.  Projekt jest skierowany do osób nieaktywnych  zawodowo ( w tym  osób  niepełnosprawnych ),  w wieku aktywności zawodowej,     zamieszkujących na terenie Gminy Ustka, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.     

Celem głównym projektu jest aktywizacja  społeczno  –  zawodowa grupy 47 osób (35 kobiet i 12 mężczyzn), w  tym  8 kobiet  niepełnosprawnych i  5 mężczyzn niepełnosprawnych  zagrożonych wykluczeniem  społecznym  z  terenu Gminy Ustka w latach 2012 – 2014.  Dotychczas udział w projekcie zakończyło 31 osób, tj. 22 kobiety i 9 mężczyzn, w tym 12 osób niepełnosprawnych.  Uczestnicy projektu otrzymali m.in. wsparcie terapeuty uzależnień, psychologa, radcy  prawnego, doradcy zawodowego oraz w zależności od potrzeb ukończyli zajęcia w ramach szkolenia czy kursu.

W okresie od 01.09.2013r. do 30.09.2013r. Ośrodek planuje nabór kolejnych  16 osób, tj. 13 kobiet, w tym 1 niepełnosprawna i 3 mężczyzn, w tym 1 niepełnosprawny do trzeciego etapu projektu, w ramach którego uczestnicy otrzymają wsparcie doradcy zawodowego, psychologa, radcy prawnego oraz wezmą udział w szkoleniu w celu nabycia nowych kwalifikacji zawodowych.
Ponadto w ramach programu aktywności lokalnej wyłoniona grupa kobiet i mężczyzn, realizuje na rzecz lokalnej społeczności drobne usługi przydomowe na zasadzie pomocy sąsiedzkiej.

GMINNY  OŚRODEK  POMOCY  SPOŁECZNEJ  W  USTCE  od dnia 01.06.2012r.        do dnia 31.03.2014r. realizuje projekt Ty też możesz, współfinansowany                            ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poddziałanie  7.1.1.  Projekt jest skierowany do osób nieaktywnych  zawodowo                  ( w tym  osób  niepełnosprawnych ),  w wieku aktywności zawodowej,     zamieszkujących na terenie Gminy Ustka, korzystających ze świadczeń                   pomocy społecznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.     
Celem głównym projektu jest aktywizacja  społeczno    zawodowa grupy 47 osób (35 kobiet i 12 mężczyzn), w  tym  8 kobiet  niepełnosprawnych i  5 mężczyzn niepełnosprawnych  zagrożonych wykluczeniem  społecznym  z  terenu Gminy Ustka w latach 2012 – 2014.  Dotychczas udział w projekcie zakończyło 31 osób, tj. 22 kobiety i 9 mężczyzn, w tym 12 osób niepełnosprawnych.  Uczestnicy projektu otrzymali m.in. wsparcie terapeuty uzależnień, psychologa, radcy  prawnego, doradcy zawodowego oraz w zależności od potrzeb ukończyli zajęcia w ramach szkolenia czy kursu.

W okresie od 01.09.2013r. do 30.09.2013r. Ośrodek planuje nabór kolejnych  16 osób, tj. 13 kobiet, w tym 1 niepełnosprawna i 3 mężczyzn, w tym 1 niepełnosprawny do trzeciego etapu projektu, w ramach którego uczestnicy otrzymają wsparcie doradcy zawodowego, psychologa, radcy prawnego oraz wezmą udział w szkoleniu w celu nabycia nowych kwalifikacji zawodowych.

Ponadto w ramach programu aktywności lokalnej wyłoniona grupa kobiet i mężczyzn, realizuje na rzecz lokalnej społeczności drobne usługi przydomowe na zasadzie pomocy sąsiedzkiej.

Thursday, 11 July 2013 15:19

IGRASZKI Z OGNIEM

13 lipca - pokaz ognia w Rowach13 lipca 2013 roku (sobota) Na boisku sportowym przy ul. Kościelnej w Rowach ogniste widowisko wokalne i wizualne.
godz. 20.00 – występ solistów
i zespołu wokalnego „Babiniec” z Rowów.
Piosenki znane i lubiane, przez wszystkich śpiewane
godz. 22.00 – fireshow w wykonaniu grupy Flagrantis
pokaz ognia – żonglerka z pochodniami, płonące liny, deszcz iskier, płonące wachlarze, skoki z ogniem na trampolinie i wiele innych atrakcji

Friday, 05 July 2013 14:06

Neptunalia - Rowy 2013

 Neptunalia - Rowy2013

7 lipca 2013 roku (niedziela) o godz. 19:00 do muszli koncertowej w parku przy ul. Słonecznej przybędzie miłościwie panujący władca mórz, kałuż i oceanów oraz wszelkich innych akwenów wodnych Neptun wraz ze świtą.
W programie dużo dobrej zabawy!
Wystąpi zespół RETRO VOICE w repertuarze szant. Każdy turysta musi to zobaczyć. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Neptunalia - Rowy 2013 width=

Friday, 05 July 2013 08:46

Spotkanie z młodzieżą z Zawoi.

Spotkanie z młodzieżą z Zawoi

W ramach wakacyjnej wymiany młodzieży pomiędzy Gminą Ustka i Gminą Zawoja organizowane są kolonie letnie w terminie 01-10 lipca 2013 roku. Gmina Ustka gości w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe grupę kolonijną z Zawoi.

4 lipca młodzież z zaprzyjaźnionej gminy spotkała się z władzami samorządowymi Gminy Ustka. Podczas spotkania Pani Wójt Anna Sobczuk- Jodłowska zaprezentowała informacje o swojej Gminie.

Spotkenie z młodzieżą z ZawoiSpotkenie z młodzieżą z ZawoiSpotkenie z młodzieżą z Zawoi

Page 41 of 44

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…