Ogłoszenia (731)

Wednesday, 06 July 2022 08:40

XIV Ogólnopolski Zjazd Maskotek, Rowy: 9-10 lipca.

Written by

Gmina Ustka zaprasza na XIV Ogólnopolski Zjazd Maskotek, który odbędzie się w m. Rowy w dniach 9 - 10 lipca 2022r (sobota - niedziela).

Wednesday, 29 June 2022 10:12

Kręcą film - utrudnienia na plaży w Dębinie.

Written by
Uwaga!
Informujemy, że z powodu trwania zdjęć filmowych na plaży w Dębinie w dniach 29-30.06.2022 (środa i czwartek) mogą nastąpić utrudnienia w poruszaniu się po plaży. Plaża będzie dostępna tylko z jednej strony schodów.

 

Strefa przybrzeżna

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wypełnienia ankiety o usługach publicznych i potrzebach mieszkańców gmin leżących na obszarze Partnerstwa "Strefa Przybrzeżna": gminy Główczyce, miasta Łeby, gminy Smołdzino, miasta i gminy Ustka oraz gminy Wicko.
Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu przez samorządy kierunków rozwoju tego obszaru. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut. Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu. Dziękujemy za poświęcony czas i udzielenie przemyślanych odpowiedzi. Formularz ankiety dostępny jest pod linkiem:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vrzqjrjlv7czj7gz8venvjrg

 

W imieniu Spółek Morska Farma Wiatrowa Bałtyk II oraz Morska Farma Wiatrowa Bałtyk III, realizujących projekty morskich farm wiatrowych wraz z infrastrukturą służącą do wyprowadzenie mocy („Projekty”), mając na względzie potrzebę podpisania umów służebności przesyłu na potrzeby infrastruktury elektroenergetycznej niniejszej inwestycji, chcielibyśmy uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym na ten temat.

Celem spotkania jest zaprezentowanie obecnej strategii zmierzającej do ustanowienia służebności przesyłu na działkach znajdujących się na trasie kabli eksportowych Projektów oraz planowanych działań w zakresie badań geologicznych i geotechnicznych, niezbędnych do przeprowadzania na potrzeby tej infrastruktury.

Spotkanie planowane jest na 21 czerwca br. w świetlicy Centrum Kultury Gminy Ustka w Duninowie w godz. 16:00-17:00. Spotkanie będzie miało charakter roboczy.

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Osobą do kontaktu we wszystkich sprawach powiązanych ze spotkaniem oraz potwierdzenia obecności na spotkaniu jest Kinga Zbucka (e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. +48 451 174 278) i Magdalena Klera-Nowopolska (e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel.: +48 516 494 751).

Friday, 10 June 2022 10:09

Rowy - zmiana harmonogramu wywozu śmieci.

Written by

Informujemy, że z przyczyny złego stanu technicznego mostu w Rowach, na sezon letni zmianie uległ harmonogram odbioru odpadów dla mieszkańców ulic:
Pensjonatowa, Wydmowa, Nad Kanałem oraz Rybacka.

XXVII Ogólnopolski Rajd Rowerowy

Wójt Gminy Ustka zaprasza na XXVII Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów". Rajd odbędzie się w dniu 2 lipca 2022 roku (sobota). Zapisy uczestników od godziny 8:30 pod wiatą na placu rekreacyno - sportowym na ul. Armii Krajowej w Przewłoce.
Start godzina 10:00
Trasa (około 17 km) Przewłoka - Zapadłe - Wytowno - Machowinko - Dębina - Poddąbie
Dla zaawansowanych trasa indywidualna przez Rowy (30 km)

Regulamin rajdu

Plakat CEEB

CEEB zbiera informacje o źródłach ciepła i źródłach spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy właściciel domu lub zarządca budynku ma obowiązek zgłosić do CEEB, z jakiego  źródła ogrzewania korzysta.

Kto składa:
Właściciel lub zarządca budynku, jeśli źródło spalania paliw nie przekracza 1MW nominalnej mocy cieplnej.

Co musisz przygotować
Dane potrzebne do wypełnienia wniosku:
dane budynku:
adres,
rodzaj (jednorodzinny, wielorodzinny czy zbiorowego zamieszkania),
liczba lokali – dotyczy budynków wielorodzinnych i zbiorowego zamieszkania,
informacja o źródłach ciepła:
rodzaj,
liczba,
jeśli w budynku jest kocioł lub kotły na paliwo stałe:
klasa kotła,
liczba kotłów,
rodzaj używanego paliwa.
dane kontaktowe:
imię i nazwisko albo nazwa właściciela, zarządcy budynku lub lokalu,
adres zamieszkania lub siedziby,          
adres budynku lub lokalu, gdzie jest zainstalowane źródło ciepła lub źródło spalania paliw,
numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie),
adres e-mail właściciela lub zarządcy (opcjonalnie).

Co musisz zrobić
Zaloguj się w bazie CEEB. Możesz to zrobić za pomocą:
profilu zaufanego,
e-dowodu,
Mojego ID.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj

 

Monday, 06 June 2022 11:36

Pociąg "Słoneczny"

Written by

Pociąg Słoneczny

„Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na szlak i już 25 czerwca rozpoczyna swoje codzienne kursowanie do Ustki. Nowością jest dodatkowe połączenie w soboty, niedziele i święta - „Słoneczny – BIS”, który umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta.

Pociąg „Słoneczny” po raz pierwszy wyruszył w trasę już w 2005 roku, i od tego czasu wzbudza zainteresowanie bardzo dużej liczby podróżnych. Do tej pory, z tego niezwykłego połączenia, skorzystało już ponad milion osób. Niewątpliwą zaletą „Słonecznego” jest wysoki standard i komfort podroży w klimatyzowanych i komfortowych wagonach piętowych. W tym roku, aby umożliwić przejazd nad morze jeszcze większej ilości pasażerów, uruchamiamy dodatkowe połączenie do Trójmiasta – „Słoneczny – BIS”. Ceny biletów są atrakcyjne. Za bilet normalny do Ustki zapłacimy 75 zł. (studenci 36,75 zł, uczniowie 47,25 zł) natomiast przejazd „Słonecznym” i „Słonecznym – BIS” do Gdyni będzie nas kosztował tylko 60 zł. (studenci 29,40 zł , uczniowie 37,80 zł) – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

„Słoneczny” do Ustki wyjeżdża z Warszawy Wschodniej o godzinie 6.05 „Słoneczny – BIS” do Gdyni Głównej, wyjeżdża z Warszawy Wschodniej o godzinie 9.31. Podróż "Słonecznym" i „Słonecznym – BIS”
z Warszawy do Trójmiasta trwa nieco ponad 3 godziny, natomiast do Ustki 5 godzin 45 minut. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Osiąga maksymalną prędkość 160 km/h. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery.

Jeden dzień w Trójmieście ze „Słonecznym” – to proste! Wyjazd z Warszawy Wschodniej o godzinie 6.05, a powrót z Trójmiasta około 19 pociągiem „Słoneczny – BIS”.

Pociąg zatrzyma się w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Gdańsku Oliwie, Sopocie i Gdyni Głównej. Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku i Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl. Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacjach mobilnych, biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu”.

Wednesday, 01 June 2022 13:16

Gminny Dzień Dziecka

Written by

Dzień Dziecka

W tym roku zapraszamy naszych małych Gości 4 czerwca (sobota) do Pęplina (boisko). W programie mnóstwo atrakcji, a tradycyjnie za plastikowe nakrętki można otrzymać pakiet słodkości.

Wednesday, 01 June 2022 09:24

Uwaga: Burze z gradem na terenie woj. pomorskiego!

Written by

OSTRZEŻENIE: BURZE Z GRADEM/1
UWAGA INSTYTUCJE, PLACÓWKI OŚWIATOWE I ZAKŁADY PRACY ORAZ MIESZKAŃCY
I OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA TERENIE MIASTA SŁUPSKA
Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania
Kryzysowego w Gdańsku – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku ostrzega przed możliwością
wystąpienia burzy.
Stopień zagrożenia: burze z gradem/1.
Ważność: od godz. 09:00 dnia 13.06.2022 do godz. 18:00 dnia 13.06.2022
Prawdopodobieństwo: 80%.
Obszar: powiaty: Słupsk, słupski, bytowski, chojnicki, człuchowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, Sopot,starogardzki, tczewski, wejherowsk Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad
W związku z powyższym, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i słuchać komunikatów nadawanych przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Na terenie instytucji, placówek i zakładów pracy podjąć działania zmierzające do ograniczenia skutków burzy oraz przygotować siły i środki do usuwania powstałych zagrożeń.
3. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia zjawiska. Jeżeli burzy towarzyszyć będzie gradobicie lub intensywna ulewa, odsunąć się od okien. Wyłączyć zbędne w danej chwili odbiorniki prądu.
4. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.
5. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
6. Będąc na zewnątrz budynku:
• nie stawać pod pojedynczym, wysokim drzewem;
• nie stawać w pobliżu wysokiego masztu bądź komina;
• nie stawać w pobliżu zwisających przewodów elektrycznych, pod linią tramwajową lub pod linią wysokiego napięcia;
• przebywając na szczytach wzniesień, natychmiast zejść w obniżenia terenu;
• natychmiast zaprzestać kąpieli i uprawiania sportów wodnych na otwartych akwenach;
• przebywając w terenie otwartym w centrum burzy, położyć się na ziemi twarzą zwróconą w dół.
7. Jeżeli burzy towarzyszy intensywny opad deszczu, a dom znajduje się w strefie zalewowej lub w pobliżu przepływających opodal rzek (strumieni), być w gotowości do zabezpieczenia budynku workami z piaskiem. Jeżeli dom znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy ziemnej (lub na niej) zagrożonej osunięciem się, opuścić budynek i schronić się w bezpiecznym miejscu.
8. Szukając pomocy dzwonić pod numerem telefonu alarmowego 112.
9. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.

Page 1 of 53

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

    Adresy skrzynek ePUAP:
  • /4jbdfq7891/SkrytkaESP
  • /4jbdfq7891/ugustka
  • /4jbdfq7891/skrytka


Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach: od 9.00 do 14.00,
  • w piątek - od 09.00 do 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details… examle.com