Aktualności (291)

czwartek, 17 wrzesień 2015 07:58

Dzień Prewencji w Rowach

Napisane przez

Kocówka lipca była atrakcyjna dla miłośników służb porządkowych – w pełnym tego słowa znaczeniu: park w Rowach był obstawiony wszelkiego rodzaju sprzętem porządkowo-ratowniczym. Wszystko w ramach Dnia Prewencji Gminy Ustka.

Tradycyjnie nasze zaproszenie przyjęły Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Straż Gminna, Straż Słowińskiego Parku Narodowego, PGK Słupsk, Stowarzyszenie K-2, OSP Rowy. Te jednostki wystawiały sprzęt: były więc tarcze i kamizelki kewlarowe policji, straży i żandarmerii, łódź z parku narodowego i policji, pojazdy, wóz strażacki, wóz z PGK wraz z punktem informacyjnym. Stowarzyszenie K-2 prezentowało pokaz tresury psów. Gorące brawa mieszały się ze szczekaniem czworonogów. Wszyscy mogli spróbować oryginalnej wojskowej grochówki z wojskowej kuchni polowej; zupę tradycyjnie przygotowało KGW Objazda. Wokół wyły syreny wozów służb prewencji, błyskały czerwone i niebieskie światła. Tego dnia Rowy były jeszcze bardziej bezpieczne niż zwykle.

Na przeszkodzie w realizacji wszystkich punktów programu stanął brak prądu. W poprzedzającą noc nad Rowami i okolicą szalała burza z piorunami. Wyładowania atmosferyczne spowodowały przerwę w dostawie prądu, więc pokazy odbywały się bez zapowiedzi. Na szczęście około godz. 19.00 ekipa elektryków uporała się z awarią i koncert zespołu Babiniec z Rowów oraz solistek mógł się odbyć bez zakłóceń. Na zakończenie imprezy, już bez przerw w dostawach energii elektrycznej, zelektryzował publiczność występ zespołu Retro Voice.

poniedziałek, 31 sierpień 2015 13:57

Informacja z X Sesji Rady Gminy Ustka

Napisane przez

X Sesja Rady Gminy Ustka

W dniu 27 sierpnia 2015 roku odbyła się  Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy przyjęła Inwestycyjny Program Gospodarczy Gminy Ustka na lata 2015 – 2020, określiła zasady udzielania dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji, związanych z ochronną środowiska, upoważniła Przewodniczącego Rady Gminy do zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiej Policji informacji o kandydatach na ławników oraz zleciła Komisji Rewizyjnej dokonanie kontroli w sprawie rozpatrzenia skargi mieszkańców miejscowości Rowy na działalność Wójta.

W związku z pracami Słowińskiej Grupy Rybackiej nad Lokalną Strategią Rozwoju, która będzie podstawą do otrzymania środków w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkania konsultacyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządowców działających na obszarze objętym LSR, podczas których przedyskutujemy główne problemy i wyzwania dla obszaru, a także propozycje celów  nowej Strategii.

Spotkania odbędzie się 27 sierpnia 2015r. w godz. 10:00-13:00 w Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce przy ul. Usteckiej 8.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu wiadomości o konsultacjach wśród mieszkańców Państwa obszaru.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Słowińskiej Grupy Rybackiej pod nr tel.:
516 559 181 lub na adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

wtorek, 11 sierpień 2015 08:47

Noc jasna od laserów

Napisane przez

Lasery

9 sierpnia 2015 roku na długo zostanie w pamięci tych, którzy wypoczywali w Rowach. Po godz. 22.00 niebo w parku zajaśniało dziesiątkami barwnych wiązek laserowych. Było je widać z odległości kilku kilometrów.
Imprezę poprzedził występ zespołu teatralnego Hals z Trójmiasta. „Doniesienia i pogłoski z domu specjalnej troski czyli świrowisko – tytuł programu przyciągnął tłumy. Widzowie mogli się dowiedzieć, że najlepsze wczasy są na RODOS: Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką oraz że ZUPA to skrótowiec: Zły Urzędnik Państwowej Administracji. – Ale teraz się polepszyło i urzędnik jest dobry, w skrócie….. – komentowali kabareciarze. Wreszcie nadszedł wyczekiwany moment pokazu laserowego. W ruch poszły telefony komórkowe i tablety. Każdy chciał choć fragment tej ulotnej chwili zatrzymać w czasie i zabrać ze sobą. Bo było warto.

piątek, 17 lipiec 2015 16:52

IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach.

Napisane przez

Wszystkich serdecznie zapraszamy na IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek, który odbędzie się w Rowach w dniach 18 - 19 lipca 2015roku, Muszla Koncertowa przy ul. Słonecznej. Życzymy udanej zabawy.

Poniżej plakat informacyjny:

 • wtorek, 14 lipiec 2015 13:13

  Podziękowania od ZŚSKON w Siemianowicach Ślaskich.

  Napisane przez

  Serdecznie dziękujemy za nadesłane pozdrowienia od ZŚSKON w Siemianowicach Ślaskich następującej treści:

  Zarząd Sląskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Osób Niepełnosprawnych w Siemianowicach Ślaskich składa Pani Wójt serdeczne podziękowanie za przyjęcie naszej delegacji w ramach programu " Promocja regionu i twórczości śląskiej
  w środowisku zintegrowanym, w każdym wieku " Moja Chwila" pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.


  Spotkanie, które odbyło się  1 lipca w klimacie atmosfery pełnej serdeczności, zachęca nas do bliższej współpracy regionalnej
  na niwie krzewienia kultury i kreowania  wizerunków gmin.

  Będziemy usatysfakcjonowani stworzeniem przyjaznego mostu w dążeniach do celu realizując wspólne działania, pamiętając o pasikoniku w Waszym herbie.

  Pozdrawiając Panią i mieszkańców Gminy Ustka, życzymy pomyślnej realizacji planów rozwojowych .

                                                                                                                                  Za Zarząd SSKON
                                                                                                                                   Antoni Lipka

  Dnia 4 lipca 2015 roku o godzinie 11.00 po raz dwudziesty usłyszeliśmy wystrzał ze startera, rozpoczynający jubileuszowy rajd „Szlakiem Zwiniętych Torów”.

  Na starcie w Przewłoce przy pomniku Państwa Podziemnego stanęło 155 uczestników z całej Polski: Piły, Krakowa, Limanowej, Skarżyska Kamiennej, Jaworzna, Sierpca k. Warszawy, ale tez z naszego i ościennych powiatów: Bydlina, Kobylnicy, Sławna, gminy i miasta Ustki. W tym roku zaszczyciła udział naszym rajdzie delegacja z miasta partnerskiego Anklam w Niemczech z Panem Burmistrzem na czele.

  Do Poddąbia na finiszu, w 30 stopniowym upale, wszyscy uczestnicy dotarli cało i zdrowo. Uwieńczeniem przejechanych 17 km był posiłek w postaci gorącej grochówki, chleba ze smalcem, ogórków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Objeździe oraz pysznych ciast. Tegoroczną słodką niespodzianką od gminy dla uczestników był jubileuszowy tort.

  Następnie rozegrano konkurencje sportowe, takie jak przeciąganie liny dla dzieci i dorosłych, strzał do bramki, slalom rowerowy i rzut piłką do kosza, a także quiz tematyczny z 20-letniej rocznicy rajdu. Wcześniej na stacyjce w Dębinie rozegrano konkurencję lotki Dart.

  Dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody m. in. kaski rowerowe, zestawy do badmintona, bidony, ochraniacze oraz inne gadżety sportowe i rowerowe. Każdy uczestnik rajdu po zdaniu karty uczestnika na stacyjce w Poddąbiu otrzymał pamiątkową koszulkę z logo imprezy. Na koniec imprezy Pani Wójt z pomocą najmłodszego uczestnika rajdu dokonała losowania drobnych upominków. Uwieńczeniem zaś imprezy było przekazanie nagrody głównej, czyli roweru górskiego ufundowanego przez Kancelarię Notarialną w Słupsku - w tym roku rower trafił do mieszkańca Ustki.

  Nie należy zapominać o pozostałych kategoriach, w których brali udział wszyscy uczestnicy, tj. Najstarszy Uczestnik, Najstarsza Uczestniczka, Najmłodszy Uczestnik Jadący Samodzielnie i Najmłodszy Uczestnik Jadący z Rodzicami w Siodełku, Najliczniejsza Rodzina czy nagroda dla Uczestnika z Najdalszego Krańca Polski. Szczególną nagrodę – Najwierniejszych Uczestników otrzymała rodzina z Piły, która rokrocznie specjalnie na czas rajdu bierze urlop i przyjeżdża do gminy Ustka na rajd. Owi Państwo w tym roku z okazji XX- lecia Jubileuszu Rajdu przekazali Pani Wójt pamiątkową statuetkę.

  Wielkie słowa podziękowania należą się sponsorom, którzy rzeczowo wsparli rajd: Bank Spółdzielczy w Ustce, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Ustce, Kancelaria Notarialna w Słupsku, Stowarzyszenie Turystyczne Gminy Ustka „Klif” i Aerosol Service Sp. z o.o. Charnowo.
  Osobne podziękowania należy skierować do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację radu:
  - Służby mundurowe: Policja, Straż Graniczna, Straż Gminna, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Ustka,
  - Nadleśnictwo Ustka,
  - Koło Gospodyń Wiejskich w Objeździe,
  - GS Samopomoc Chłopska,
  - Piekarnia Brzóska,
  - Centrum Kultury Gminy Ustka,
  - MAG MED,

  wtorek, 14 lipiec 2015 08:14

  Festyn dla organizacji pozarządowych

  Napisane przez

  Festyn19 czerwca 2015 roku w Przewłoce przy Centrum Promocji i Edukacji Słowińskiej Grupy Rybackiej odbył się festyn organizacji pozarządowych, które zaprezentowały mieszkańcomi przedstawicielom samorządów swoją działalność.
  W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Pani Wójt Gminy Ustka, która otworzyła imprezę, Wicestarosta Słupski, Burmistrz Miasta Ustka, Przewodniczący Rady Miejskiej Ustka, a także radni i sołtysi z Gminy Ustka.

  Rowy

  Urząd Morski w Słupsku informuje, że w okresie sezonu wakacyjnego tj. od dnia 10 czerwca do dnia 31 sierpnia zostaną udostępnione turystom i mieszkańcom następujące odcinki plaży w m. Rowy:
  1.    250 m odcinek plaży od zejścia na wysokości OW Columbus na zachód
  2.    400 m odcinek plaży przylegający od zachodu do portu Rowy
  3.    180 m odcinek plaży przylegający od wschodu do portu Rowy
  Odcinki nr 1 i 3 mogą być użytkowane przez cały okres wakacyjny. Odcinek nr 2 będzie dostępny do czasu przekazania go drugiemu wykonawcy na cele realizacji opaski brzegowej, co może nastąpić pod koniec lipca.

  Rozmieszczenie udostępnionych odcinków plaży przedstawia mapka

  wtorek, 16 czerwiec 2015 10:13

  Fundacja Kaszubskie Słoneczniki

  Napisane przez

  Fundacja Kaszubskie Słoneczniki to niezależna organizacja pozarządowa działająca na Pomorzu od 2004 roku. Jej celem jest wspieranie rozwoju dziecka
  od pierwszego roku życia. Fundacja realizuje go poprzez prowadzenie żłobków, przedszkoli, szkół oferujących profesjonalną ofertę opiekuńczą, wychowawczą, edukacyjną. Istotnym aspektem funkcjonowania Kaszubskich Słoneczników
  jest odkrywanie przestrzeni i tworzenie warunków do rozwoju dziecka w partnerstwie z rodzicami i społecznością lokalną. Od 2008 roku powstała sieć ośrodków przedszkolnych, z innowacyjną ofertą edukacyjną. Obecnie fundacja prowadzi
  7 ośrodków przedszkolnych, dla 156 dzieci, dwa żłobki dla 50 dzieci oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową Adventure w Ustce.

  Strona 8 z 21

  Urząd Gminy Ustka

  ul. Dunina 24
  76 - 270 Ustka
  tel. (0-59) 814-60-44
  tel. (0-59) 815-24-00
  fax. (0-59) 814-42-57
  e-mail:
  urzad@ustka.ug.gov.pl
  ePUAP:skrzynka podawcza

  Godziny pracy

  Urząd Gminy jest czynny:
  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
  2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
  3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
  Przyjęcia interesantów w godzinach:
  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

  Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
  w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

  Kasa Urzędu

  Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

  Gmina Ustka                                  
  NIP: 839-003-01-53                   
  REGON: 770979878

  Urząd Gminy Ustka               
  NIP: 839-291-86-87
  REGON: 770509240

  Top
  Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…