Aktualności (299)

OSP Objazda

Ochotnicza Straż Pożarna w Objeździe ma powód do dumy, otóż stała się właścicielem nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4, z funkcją do ograniczenia strefy skażeń chemicznych. Piękny, czerwony wóz strażacki firmy MAN zawitał do Objazdy 23 listopada br.
o godzinie 21:30. OSP Objazda - mobilna jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego posiada obecnie jeden z najnowocześniejszych pojazdów pożarniczych. Wyposażony jest on w szereg technologicznych rozwiązań takich jak: elektryczna wyciągarka, autopompa z układem wodno – pianowym, z systemem sterowania automatycznego lub ręcznego, wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy oraz wiele innych urządzeń niezbędnych do podejmowania czynności ratowniczych.

czwartek, 01 grudzień 2016 08:15

XXIII Sesja Rady Gminy Ustka

Napisane przez

Sesja 25 listopada 2016

W dniu 25 listopada odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy podjęła uchwały z zakresu spraw gospodarki komunalnej tj. przystąpienia do sporządzenia mpzp dla części obszaru Lędowo, zmiany mpzp w obszarze obejmującym działkę Nr 358/2 położoną w obrębie Lędowo  oraz dla części działek Nr 15/2 i 16/2 położonych w obrębie Machowino, wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres 10 lat nieruchomości położonych w obrębie geodezyjnym Grabno, Rowy, Dębina i Pęplino, nadania nazw ulic w miejscowości Rowy.

czwartek, 03 listopad 2016 07:47

XXII Sesja Rady Gminy Ustka

Napisane przez

Sesja 27 października 2016

W dniu 27 października  odbyła się XXII Sesja Rady Gminy Ustka, na której podjęto uchwały dotyczące stawek podatków i opłat lokalnych na 2017 rok. W uchwale w sprawie podatku od nieruchomości poszczególne stawki od gruntów i od budynków uległy nieznacznemu obniżeniu lub pozostały na poziomie z 2016 roku. Podatek od środków transportowych pozostał bez zmian w stosunku do 2016 roku, natomiast opłata uzdrowiskowa ulega zwiększeniu z 2,70 do 3,00 zł a  opłata miejscowa ulega zmniejszeniu o 1 grosz, było 2,18 zł jest 2,17 zł.
Opłata targowa: stawkę dzienną opłaty targowej za sprzedaż z przyczepy gastronomicznej, kontenerów i innych lokalizacji tymczasowych zwiększa się z 30 zł na 35 zł, za sprzedaż wyrobów tzw. rękodzieła ludowego – proponuje się pozostawić na poziomie 2016 roku tj. 1,00 zł. Za sprzedaż ze stołu, stojaków z ręki - stawka na poziomie 2016 roku – 25 zł.  Jednocześnie Rada uchwaliła nową stawkę  za sprzedaż z namiotów zajmujących powierzchnię do 5 m2 – 25 zł, powyżej 5 m2 – 50 zł.

środa, 28 wrzesień 2016 13:39

32 Babiogórska Jesień

Napisane przez

Babiogórska Jesień 2016

Gmina Zawoja, z którą od 5 lat gmina Ustka utrzymuje partnerskie relacje –w dniach 17-18 września 2016 roku obchodziła 32 Babiogórską Jesień. W uroczystych obchodach w Zawoi obecni byli przedstawiciele gminy Ustka. „Babiogórska Jesień” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów, festiwal ten corocznie prezentuje folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej. Impreza od początku swojego istnienia wypracowała własny niepowtarzalny charakter. „Babiogórska Jesień”  przywraca pamięć o pasterskiej przeszłości regionu. Odbywa się u schyłku sezonu wypasowego, którego koniec wyznacza dzień św. Michała Archanioła. Głównym zaś punktem Babiogórskiej Jesieni jest powitanie jesiennego redyku – powrót pasterzy z owcami do wsi.

środa, 07 wrzesień 2016 14:36

Dożynki w Machowinie - 3 września 2016r.

Napisane przez

dożynki - Machowino 2016

Na tegorocznym Święcie Plonów Gminy Ustka pogoda dopisała. Przyjeżdżających na dożynki do Machowina już we wsi witały kolorowe wstążki wzdłuż drogi i wesołe kukły zapraszające do wspólnej zabawy: ozdoby były dziełem mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta dziękczynna. Podczas nabożeństwa były obecne poczty sztandarowe – sztandar gminy Ustka oraz OSP Duninowa, Rowów i Zaleskich. W tradycyjnym przemówieniu wójta gminy Ustka Anny Sobczuk-Jodłowskiej nie zabrakło słów wdzięczności dla rolników za ciężką pracę, mimo tylu przeciwności, cyt. „Ten rok wielu rolników wystawił na ciężką próbę. Aura nie sprzyjała ani wzrostowi zbóż, ani zbiorom, wielu rolników poniosło duże starty. Od wielu z nich docierały sygnały, że „dożynki” w ogóle nie powinny się odbyć, że gminy, które je organizują wręcz lekceważą ciężką pracę na roli. Nic bardziej mylnego – bowiem czy komukolwiek zdarzyło się nie mieć Bożego Narodzenia czy Świąt Wielkiej Nocy z uwagi na przeciwności losu? Z pewnością nie – A dlaczego? Bo to nasza tożsamość, dziedzictwo, coś co wpoili nam nasi dziadkowie i rodzice, co sami staramy się przekazać młodszym pokoleniom. Bo to coś nierozerwalne związane z naszym jestestwem – coś, czego nie da się określić słowami, a co pozwala znaleźć swoje miejsce na ziemi, zapuścić korzenie, poczuć się bezpiecznie. Bez względu na okoliczności Święto Plonów należy organizować i uroczyście obchodzić. Jest to dzień, w którym pełni refleksji powinniśmy podkreślać i doceniać wagę bohaterstwa, determinacji i poświęcenia całorocznej pracy rolnika. Bo to jego sercem targają obawy: kiedy sieje martwi się, czy ziarno zakiełkuje. Gdy wzejdzie czy nie zniszczą go wiosenne przymrozki, późniejsze ulewy i wichury, czy nie zniweczą szkodniki, czy nie wypali upraw słońce. A gdy wreszcie pojawi się plon – czy uda się ten plon zebrać. Każdy dzień rolnika niesie ze sobą ryzyko i zamartwianie się o to, co najważniejsze – o nasz chleb powszedni. Za dary Waszych rąk, Drodzy Rolnicy, za owoce Waszej pracy – jakże ciężkiej i mozolnej - składam w imieniu swoim, Rady Gminy i wszystkich mieszkańców wyrazy najwyższego szacunku i uznania”.

Po serdecznych podziękowaniach dla rolników, tradycyjnie wszyscy podzielili się chlebem dożynkowym. Podczas krojenia chleba przez Wójta, w niebo wzbiły się setki gołębi – symbol pokoju i dobrobytu. Ten gest od lat organizuje p. Edward Moraczyński, członek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych z Machowina.

W części artystycznej wystąpiły gminne zespoły: Teatr konfrontacji bezpośredniej „Czerwona Kurtyna”, zespół „Luzik|”, Pomorzacy, w tym młodsza grupa – zespoły Retro z Charnowa, Kwiat Paproci z Machowina, Echo Objazdy oraz Roksana Białek i Joanna Płatwa oraz występ gości specjalnych Kapela „Bukowiacy” z Bukowna. Gwiazdą wieczoru był jeden z najlepszych zespołów muzyki disco polo i dance - One Moment! Dla gości zadbano o poczęstunek: przez KGW Wodnica - bigos, OSP Objazda – grochówka,  KGW Objazda – chleb ze smalcem i kwaszone ogórki, KGW Gąbino –
paszteciki. Nie zabrakło przepysznych ciast przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Ustka.  Gospodarze zadbali również o poczęstunek gości. Przygotowali 2 rodzaje zup, kiełbaski na ciepło, pierogi ruskie, chleb ze smalcem i ogórkiem kwaszonym oraz ciasta. Panie z zespołu „Kwiat Paproci”, w przepięknych strojach rozdawały gościom małe niespodzianki.

Dla dzieci czekało wiele atrakcji, pokaz wielkich baniek mydlanych, szczudlarze, gra w mega jenge i twistera. Dmuchańce, kule wodne, eurobange, ring. Największą frajdę dzieciom sprawiła zabawa w pianie, którą dla nich zrobiło PSP Ustka oraz OSP Zaleskie. Nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych były przepyszne lody oraz gofry z bitą śmietaną.

Do wygrania w konkursach dla dzieci były bilety wstępu do Megalandii – Parku Rozrywarki w Charnowie, kupony do McDonald's oraz wiele fajnych nagród. Wszyscy mogli zrobić sobie w Fotobudce pamiątkowe zdjęcia w kolorowych przebraniach.

Do konkursu wieńców zostało zgłoszonych 6 wieńców dożynkowych: 3 w kategorii wieńców niekonwencjonalnych i 3 w kategorii wieńców tradycyjnych. Wieniec niekonwencjonalny (w kształcie maskotki gminnej pasikonika) zaprezentowało sołectwo Objazda, a kielich sołectwo Gąbino, które wygrało w tej kategorii. Pierwsze miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych zdobyło Sołectwo Machowino, drugie –Sołectwo Wytowno, a trzecie – sołectwo Charnowo. Wszyscy uczestnicy którzy zgłosili wieńce otrzymali nagrodę pieniężną.

Zaprezentowano też 8 chlebów dożynkowych. Najlepszy chleb upiekła Danuta Oleszkiewicz z Machowina, drugie miejsce za wypiek zdobyło KGW Starkowo, a trzecie – Grażyna Ostrowska z Machowina. Rozegrany został II turniej sołectw, w którym przedstawiciele sołectw brali udział w przeróżnych konkurencjach - panie w pianie, pilniczkiem w obierki przez ścierki, strong snop-men, czerwone jabłuszko, baba z wozu, buszowanie w zbożu, rowerkiem z randki Spośród czterech sołectw, które uczestniczyły w zawodach, najlepsze okazało się… Machowino! Puchar został więc u gospodarzy, który w przyszłym roku będą organizatorami turnieju. Tegoroczne dożynki upłynęły także pod auspicjami obchodów 40 lecia powstania Gminy Ustka. Zaproszenie na dożynki przyjęła gmina niemieckiego miasta Anklam oraz miasto Bukowno, z którym w imieniu gminy Ustka – Wójt Anna Sobczuk –Jodłowska podpisała list intencyjny dotyczący podjęcia działań w sprawie ustanowienia formalnych relacji partnerskich.

Przyszłoroczne dożynki Gminy Ustka odbędą się w Charnowie zorganizowane przez Sołectwo Charnowo i Niestkowo.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym parterom za pomoc w organizacji imprezy i ufundowanie nagród: firmie Usługi Ogólnobudowlane i Ziemne BRANDT Monika Brandt, firmie Algida, Megalandii, McDonald's, Edwardowi Moraczyńskiemu, Grupie Żywiec, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Słupsku. Nie możemy zapomnieć podziękować również naszych Kołom Gospodyń Wiejskich, wszystkim zespołom którzy uatrakcyjni te ważne wydarzenie.
Już dziś zapraszamy za rok!!!

poniedziałek, 05 wrzesień 2016 11:10

XXI Sesja Rady Gminy Ustka

Napisane przez

XXI Sesja Rady Gminy Ustka

W dniu 26 sierpnia odbyła się XXI Sesja Rady Gminy Ustka, na której podjęto uchwały z zakresu spraw finansowych tj.:  szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie pobierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, udzielenia dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Objeździe, regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Ustka. Rada upoważniła kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym, dokonała  zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ustka na lata 2016 – 2024, zmian w budżecie gminy Ustka na 2016 rok oraz wyraziła wolę udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasto Ustka oraz zawarcia umowy partnerskiej z Gminą Miasto Ustka i Powiatem Słupskim w celu wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą „Przebudowa obiektu mostowego nad linią kolejową na drodze gminnej Nr 100051G na działce Nr 888 w ciągu ulicy Zubrzyckiego w Ustce”

100 lat!!!

Pani Wójt Anna Sobczuk-Jodłowska  uroczyście wręczyła dostojnemu jubilatowi bukiet kwiatów wraz z listem gratulacyjnym życząc zdrowia, pomyślności  i rodzinnego szczęścia. "100 lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej miłości. Panu dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych” - przekazała  Pani Wójt.

piątek, 26 sierpień 2016 12:37

Niezwykle wesoły i kolorowy festyn w Przewłoce.

Napisane przez

20 sierpnia odbył się niezwykle wesoły i kolorowy festyn w Przewłoce, wypełniony dobrą zabawą integrującą kilka pokoleń. Na uczestników biesiady przygotowano różne atrakcje w tym malowanie buziek, wspólne tańce, konkursy z super nagrodami i wspólne ognisko przy dźwiękach muzyki disco.
Podczas spotkania oficjalnie otwarto plac zabaw, na który serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych Mieszkańców.
Liczymy, że zapoczątkowane wspólne biesiadowanie wpisze się już na stałe jako idealny sposób na miłe spędzenie wolnego czasu razem z sąsiadami!

czwartek, 25 sierpień 2016 13:05

Informacja o realizacji inwestycji Gminy Ustka w 2016 roku

Napisane przez

Inwestycje

Informacja o realizacji inwestycji Gminy Ustka w 2016 roku

L.p. Nazwa zadania inwestycyjnego Wartość inwestycji Poziom zaawansowania
INWESTYCJE W TRAKCIE REALIZACJI
1. Budowa ulicy Nadmorskiej wraz z oświetleniem  i budową skrzyżowania z ulicą Willową w Dębinie  (dz. nr 3/1, 5/14, 5/36, 1/4, 182, 2, 1/76, 1/66, 5/48  obręb Dębina Gmina Ustka). 586.369,93 zł brutto 31.03.2016 r. - Zawiadomienie o wyborze oferty najkorzystniejszej,
11.04.2016 r. - Podpisanie umowy
WYKONAWCA: KRĘŻEL Sp. z o. o., ul. Kasztanowa 1, Kobylnica
Termin realizacji: 28.04.2017 r.

Budowa drogi została zrealizowana.
2. Budowa dróg gminnych w m. Rowy 614.872,33 zł brutto 18.03.2016 r. - Zawiadomienie o wyborze oferty najkorzystniejszej,
30.03.2016 r. - Podpisanie umowy
WYKONAWCA: KRĘŻEL Sp. z o. o., ul. Kasztanowa 1, Kobylnica
Termin realizacji: 28.04.2017 r.

Zakończono budowę ulicy Wydmowej.
Ul. Pensjonatowa została zrealizowana w 60%
Wznowienie robót w miesiącu wrześniu br.
3. Przebudowa drogi w Charnowie przy posesjach nr 35 B – 38 (dz. nr 215/1 obręb Charnowo) 380.268,41 zł brutto 30.03.2016 r. - Podpisanie umowy
WYKONAWCA: STRABAG Sp. z o. o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
Termin realizacji: 60 dni od dnia podpisania umowy.

Przebudowa drogi została zrealizowana.
4. Przebudowa dróg w m. Zimowiska etap II. III 495.181,01 zł brutto 06.05.2016  - podpisanie umowy
Termin realizacja: 120 dni od dnia podpisania umowy
Wykonawca – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek,
ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk

Zrealizowano ok. 80% całej inwestycji.
5. Przebudowa drogi gminnej pomiędzy blokami 93 i 94 w m. Objazda  (dz. nr 12/3 obr. Objazda). 26.287,93 zł brutto 11.05.2016 r. - Podpisanie umowy
Termin realizacji: 14 dni od dnia podpisania umowy
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk

Inwestycja zrealizowana
6. Budowa sieci wodociągowej Objazda Kolonia 238.085,07 zł brutto 16.05.2016 r. - podpisanie umowy
Okres realizacji: 90 dni od dnia podpisania umowy
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „Reda”

Inwestycja zrealizowana
7. Przebudowa dróg gminnych do posesji nr 12A, 9B i 17 w m. Osieki Słupskie (dz. nr 130, 5/2,132 obr. Gąbino). 64.808,43 zł brutto Podpisanie umowy: 20.05.2016 r.
Termin realizacji: 55 dni od dnia podpisania umowy
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk

Inwestycja zrealizowana
8. Budowa dróg betonowych, w tym:
- przebudowa polegająca na zmianie nawierzchni na betonową drogi gminnej nr 101019G w m. Modlinek w tym Fundusz Sołecki Lędowo 16.633,99 zł
81.540,14 zł brutto Podpisanie umowy – 25.05.2016r.
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk
Termin realizacji: 65 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja zrealizowana
  - przebudowa polegająca na zmianie nawierzchni na betonową drogi do cmentarza w m. Zaleskie, w tym Fundusz Sołecki Zaleskie 24.582,97 zł 50.662,38 zł brutto Podpisanie umowy – 25.05.2016r.
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk
Termin realizacji: 65 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja zrealizowana
  - przebudowa drogi gminnej na nawierzchnię betonową na 101550G, 101554G, 101555G Kolonia Wytowno, w tym Fundusz Sołecki Wytowno 21.123,69 zł. 153.062,68 zł brutto Złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji
Przydzielono dofinansowanie w wysokości 64.000 zł.
Podpisanie umowy – 12.08.2016r.
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk
Termin realizacji: 80 dni od dnia podpisania umowy
Inwestycja w trakcie realizacji
9. Dostawa i montaż urządzeń zabawowych oraz urządzeń siłowni zewnętrznych zlokalizowanych na istniejących placach zabaw i placach rekreacyjno- sportowych na terenie Gminy Ustka 218.848,19 zł brutto Podpisanie umowy – 30.05.2016r.
Wykonawca: „Astrus” Rafał Nagrabecki, Koszalin
Okres realizacji: 45 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja zrealizowana
10. Remont dróg tymczasowych na osiedlu mieszkaniowym w Dębinie (dz. nr 103/16, 103/115, 103/2, 103/114, 103/109 obręb Dębina) Gmina Ustka 284.874,15 zł brutto Podpisanie umowy – 01.06.2016r.
Wykonawca: „Herkules” Usługi rozbiórkowo – budowlane Szymon Ostapiuk, Słupsk
Okres realizacji: 45 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja zrealizowana.
11. Budowa drogi gminnej nr 101442G ul. Morska w m. Przewłoka 1.160.597,88 zł brutto Podpisanie umowy – 31.05.2016r.
Wykonawca: KRĘŻEL Sp. z o. o., ul. Kasztanowa 1, Kobylnica
Termin realizacji: 14.04.2017 r.

Rozpoczęcie robót budowlanych od września 2016r.
12. Modernizacja drogi Starkowo – Możdżanowo na działkach nr 557, 560 obr. Starkowo i 37, 42 obr. Możdżanowo Gmina Ustka 150.387,46 zł brutto Podpisanie umowy 07.06.2016r.
WYKONAWCA: STRABAG Sp. z o. o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
Okres realizacji: 40 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja zrealizowana.
13. Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Duninowo – Gmina Ustka 31.398,76 zł brutto
103.857,45 zł brutto
Podpisanie umowy 27.06.2016r.
Okres realizacji:
- „Przebudowa drogi gminnej (dz. nr 194/5 obręb Duninowo) w m. Duninowo”
  - „Przebudowa drogi gminnej (dz. nr 194/5 obręb Duninowo) w m. Duninowo”
- „Przebudowa drogi gminnej (dz. nr 348/1, 347/1 obręb Duninowo) w m.  Duninowo”
  - do 45 dni od daty podpisania umowy.
-„Przebudowa drogi gminnej (dz. nr 348/1, 347/1 obręb Duninowo) w m. Duninowo”-  do 90 dni od daty podpisania umowy.

Inwestycja w trakcie realizacji
14. Przebudowa drogi gminnej (dz. nr 28/1 obręb Wodnica w m.  Wodnica 97.175,26 zł brutto Podpisanie umowy – 16.08.2016r.
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk
Termin realizacji: 60 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja w trakcie realizacji
15. Przebudowa ul. Poziomkowej w miejscowości Wodnica 53.702,12 zł brutto Podpisanie umowy – 16.08.2016r.
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk
Termin realizacji: 60 dni od dnia podpisania umowy

Inwestycja w trakcie realizacji
16. Przebudowa drogi gminnej (ul. Makowa) w miejscowości Grabno 97.745,55 zł brutto Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LOREK Piotr Lorek, ul. Zygmunta Augusta 41, 76-200 Słupsk

Inwestycja w trakcie realizacji
17. Budowa oświetlenia drogi gminnej w miejscowości Machowino 54.735,00 zł brutto Podpisanie umowy 20.05.2016r
Termin realizacji do 30.08.2016

Inwestycja zrealizowana.

Bursztynowe słoneczko

Wiolinki ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich okazały się najlepsze spośród zespołów wokalnych Nadbałtyckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko. Dziewczęta zaprezentowały się w dwóch utworach, tj.:  „Wesoła sobota” i „Początkującego żeglarza pieśń”. Swoim wykonaniem urzekły jury i otrzymały pierwszą nagrodę w kategorii zespoły. Zwrócono uwagę na bardzo dobry dobór repertuaru, swobodne zachowanie sceniczne oraz czysty śpiew w dwugłosie. Uczestnikami festiwalu byli artyści z całego Pomorza, co też świadczy o jego dużej konkurencyjności. „Wiolinki”  w składzie: Maja, Agnieszka, Ola, Roksana, Oliwia, Daria, Karolina i Weronika -  stanęły na wysokości zadania i okazały się najlepsze w swojej kategorii. Cieszy fakt, że „Wiolinki” po raz kolejny zdobyły najwyższe laury. Dyrektor szkoły – pani Maria Siudek, jak też  instruktorka Wiolinek – pani Mariola Wólczyńska nie ukrywają dumy z odniesionego sukcesu uczennic.

Strona 6 z 22

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…