Aktualności (238)

Natalia

"Przede wszystkim chcę bardzo, bardzo podziękować za przygotowanie tak niezwykłego, wspaniałego startu z Rowów! Pamiętam, kiedy zbliżałam się do startu, razem z moją grupą, widząc tyle ludzi, którzy przybyli po to aby być razem z nami i pomóc Krzysiowi. Ten dzień był tak przepełniony emocjami, wzruszeniem i sympatią, że okazał się być najlepszym podczas akcji. Gościnność, którą otrzymaliśmy od Pani Sołtys była zachętą do tego aby najbliższe wakacje spędzić wśród tak wspaniałych ludzi. Pomimo, że przyjechaliśmy późno w nocy, zmęczeni-Ona na nas czekała z uśmiechem. Mogliśmy czuć się bardzo swobodnie i z mniejszym stresem ruszyliśmy na trasę. Pani słowa, które padły przed biegiem, Pani wzruszenie dało mi do myślenia na trasie. Jestem bardzo szczęśliwa, że to właśnie z Rowów mogłam zacząć przygodę dla Krzysia. Do dzisiaj wspominam i opowiadam rodzinie o przeżyciach i atmosferze w takim pięknym miejscu"

środa, 08 marzec 2017 08:49

Gratulujemy ks. Jerzemu Wyrzykowskiemu

Napisane przez

Złoty Krzyż Zasługi dla Księdza Wyrzykowskiego

Złoty Krzyż Zasługi w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  - księdzu Jerzemu Wyrzykowskiemu z Duninowa w dniu 18 stycznia 2017 roku w Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie wręczyła Małgorzata Sadurska. Złoty Krzyż Zasługi został nadany za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i osiągnięcia w pracy zawodowej oraz społecznej dla kraju. Przypomnijmy, że w lipcu 2016 roku, podczas obchodów 40- lecia gminy Ustka - Wójt Gminy Ustka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli Księdzu Proboszczowi Jerzemu Wyrzykowskiemu odznakę nadającą tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Ustka”.

wtorek, 31 styczeń 2017 10:24

Bieg dla życia

Napisane przez

Bieg dla życia

Natalka wybiegła z Rowów lekko po 11,00 w asyście biegaczy amatorów jak również zawodników Klubu Sportowego "Wybrzeże" Objazda - na starcie w Rowach żegnali ją mieszkańcy gminy Ustka życząc powodzenia i tak słonecznej pogody przez całą Polskę. Dziękujemy sołtysowi Rowów, pracownikom Centrum Kultury, jednostkom OSP Objazda i Duninowo i wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizacji startu. Przypominamy - Natalka z m-ści Stadniki k/Dobczyc przy trasie Myślenice-Zakopane biegnie z Rowów do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i dalej do Dobczyc, by pomóc małemu Patrykowi i Krzysiowi w zmaganiu się z chorobą - w ramach 1% poprzez fundację zbiera na leczenie. Łączymy się z nią całym sercem, gratulujemy rodzicom córki a włodarzom takiej mieszkanki! Trzymamy kciuki! Jesteśmy z Wami!

ZPP

Miło nam poinformować że w rankingu Ogólnopolskim Gmin i Powiatów Polskich gmina Ustka zajęła 7 miejsce. Eksperci Związku oceniali gminę w 10 grupach tematycznych, m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, działania promocyjne, współpraca krajowa i zagraniczna. Zapraszamy na strony ZPP celem poznania szczegółów

środa, 18 styczeń 2017 07:36

Delegacja z Pietravairano w Gminie Ustka

Napisane przez

Delegacja z Piertavairano w Gminie Ustka

„Z ziemi włoskiej do Polski…….” – można powiedzieć, że te słowa polskiego hymnu znalazły odzwierciedlenie w gminie Ustka. Bowiem w dniach 13-17 stycznia 2017 roku gościła u nas delegacja z włoskiego miasta Pietravairano. Pietravairano to małe włoskie miasteczko liczące zaledwie 3 tysiące mieszkańców położone w prowincji Caserta (50 km od Neapolu, 150 km od Rzymu) w klimacie śródziemnomorskim. W dniu 16 stycznia 2017  roku w Urzędzie Gminy w Ustce została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Gminą Ustka i Miastem Pieravairano (Włochy).
W imieniu Gminy Ustka umowę podpisała Wójt Anna Sobczuk-Jodłowska, w imieniu gminy włoskiej – pełnomocnik Burmistrza Pietravairano Francesca Zarone – asesor Raffaele Bassi. Współpraca ma służyć rozwojowi obu gmin w wielu płaszczyznach życia:  społeczno-kulturalnej, turystyce, promocji, oświacie, pozyskiwaniu środków na wspólne przedsięwzięcia a przede wszystkim  pogłębienia więzi między mieszkańcami, jako członkami Unii Europejskiej.

czwartek, 12 styczeń 2017 09:54

I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Ustka.

Napisane przez

Młodzieżowa Rada Gminy

W dniu 05 stycznia 2017 roku odbyło się Inauguracyjne I posiedzenie  Młodzieżowej  Rady Gminy Ustka, na której młodzi radni złożyli ślubowanie oraz dokonali wyboru Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy Ustka.
W wyniku tajnego głosowania i po podjęciu stosownych uchwał wybranymi zostali:
1) Marta Leman -  Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Ustka,
2) Julia Wyłupek -  I Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Ustka
3) Kuba Szczasiuk – II Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Ustka
4) Nikola Gasianiec – Sekretarz Młodzieżowej Rady Gminy Ustka.

czwartek, 22 grudzień 2016 09:36

Kiermasz świąteczny w Urzędzie Gminy Ustka

Napisane przez

Kiermasz świąteczny

W dniu 21 grudnia w holu Urzędu Gminy w Ustce można było podziwiać i zakupić ozdoby świąteczne: witraże, aniołki, choinki, serduszka, pierniczki, stroiki, itp. Wszystkie ozdoby zostały przygotowane przez mieszkańców gminy Ustka. Szczególne podziękowania kierujemy  dla: Kazimiery Cholewy, Anny Szymczyk, Marioli Gielar, Krystyny Czucha, Jolanty Kostka i jej młodemu pomocnikowi Bartoszowi Wiśniewskiemu. Kolejny kiermasz już za rok…

piątek, 09 grudzień 2016 09:16

Młodzieżowa Rada Gminy Ustka – wybrana!!!

Napisane przez

Młodzieżowa Rada Gminy

W dniu 29 listopada 2016 r. odbyły się wybory Młodzieżowej Rady Gminy Ustka. W dwóch siedzibach okręgowych komisji wyborczych, tj.: w Gimnazjum im. Gen Mariusza Zaruskiego w Ustce i w Gimnazjum przy Zespole Szkół Samorządowych  w Objeździe młodzież szkół dokonała wyboru swoich reprezentantów do młodzieżowej rady I kadencji. Młodzieżowa Rada Gminy Ustka będzie upowszechniała ideę samorządową wśród młodzieży, inicjowała działania dotyczące życia młodego pokolenia w Gminie Ustka i przedstawiała jej oczekiwania i wnioski do Rady Gminy Ustka.

Powołana Gminna Komisja Wyborcza w Ustce na posiedzeniu w dniu 7 grudnia 2016 roku ogłosiła wyniki wyborów i radnymi zostali wybrani:
1) GASIANIEC  Nikola
2) GROCHALA Kamil
3) KĄDZIELA  Aleksandra
4) KULIGOWSKA Karolina
5) LATOS  Jakub
6) LEMAN  Marta
7) ŁUSZCZYŃSKI  Patryk
8) MEDWID  Jakub
9) NADOLNA  Natalia
10) NOWAK Jakub
11) POŹNIAK  Przemysław
12) SABINA Nikola
13) SALWOWSKA Anna
14) SZCZASIUK Kuba
15) WYŁUPEK  Julia.

OSP Objazda

Ochotnicza Straż Pożarna w Objeździe ma powód do dumy, otóż stała się właścicielem nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4, z funkcją do ograniczenia strefy skażeń chemicznych. Piękny, czerwony wóz strażacki firmy MAN zawitał do Objazdy 23 listopada br.
o godzinie 21:30. OSP Objazda - mobilna jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego posiada obecnie jeden z najnowocześniejszych pojazdów pożarniczych. Wyposażony jest on w szereg technologicznych rozwiązań takich jak: elektryczna wyciągarka, autopompa z układem wodno – pianowym, z systemem sterowania automatycznego lub ręcznego, wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy oraz wiele innych urządzeń niezbędnych do podejmowania czynności ratowniczych.

czwartek, 01 grudzień 2016 08:15

XXIII Sesja Rady Gminy Ustka

Napisane przez

Sesja 25 listopada 2016

W dniu 25 listopada odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy podjęła uchwały z zakresu spraw gospodarki komunalnej tj. przystąpienia do sporządzenia mpzp dla części obszaru Lędowo, zmiany mpzp w obszarze obejmującym działkę Nr 358/2 położoną w obrębie Lędowo  oraz dla części działek Nr 15/2 i 16/2 położonych w obrębie Machowino, wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na okres 10 lat nieruchomości położonych w obrębie geodezyjnym Grabno, Rowy, Dębina i Pęplino, nadania nazw ulic w miejscowości Rowy.

Strona 1 z 17

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do godz. 15:30
godziny przyjęć interesantów przez pracowników merytorycznych na stanowiskach pracy: 9.00 - 14.00.
Po godzinie 14.00 możliwe będzie załatwienie sprawy na BOI, bez udziału pracownika merytorycznego.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w poniedziałek od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…