Szanowni Państwo. Uprzejmie zapraszamy na posiedzenie Sesji Rady Gminy Ustka w dniu 23 października 2019 roku o godz.15:00 /środa/ w Sali Obrad Urzędu Gminy Ustka ul. Dunina 24/p. Nr 112/. Link do projektów uchwał Link do transmisji na żywo.

Aktualności (307)

Thursday, 17 September 2015 09:23

Raz do roku „Raz na ludowo” w Rowach

Written by
Raz na ludowo - Rowy 2015

Obrazki, witraże, hafty, biżuteria, stare książki, płyty winylowe, szydełkowe serwetki, ciasta, ozdobne deseczki, plecionki, zabawki ręcznie wykonane… - łatwiej wyliczyć, czego nie było, niż wyliczyć to, co oferowano na imprezie folklorystycznej „Raz na ludowo”.

Już od wczesnego popołudnia park w Rowach zaludniał się. Spacerowiczów przyciągały namioty i stoiska z różnorodną ofertą rękodzielników i kolekcjonerów. A ci przyjechali niejednokrotnie z daleka: byli goście z zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, o „tubylcach” z pomorskiego nie mówiąc. Turyści chętnie korzystali z oferty, paradując z ceramicznymi kotami, myszami, słoniami i innymi przedstawicielami świata zwierzęcego. Byli amatorzy tabliczek z informacjami typu: „W tym domu rządzi kot, my spłacamy tylko kredyt” albo „Królowa nie gotuje”. Panie mierzyły wisiorki, kolczyki i naszyjniki, rezerwując poszczególne cacka i biegnąc do bankomatu, by zrealizować marzenie i stać się posiadaczką wymarzonej ozdoby.

Dzieci tłoczyły się przy stoisku z aniołkami, które mogły samodzielnie pomalować i wziąć na pamiątkę. Amatorzy miodów wypytywali o właściwości miodu akacjowego i kupowali przysmak. Rewelacją okazały się ręcznie szyte zabawki, całkowicie ekologiczne i bezpieczne dla dzieci, a przywołujące wspomnienia wśród starszych. Panowie tłumnie oblegali stoisko z ciastami – KGW Wodnica i KGW Gąbino napiekło dziesiątki blach domowego ciasta, co i tak okazało się kroplą w morzu potrzeb turystów z Rowów, którzy błyskawicznie wszystko wykupili. Wszyscy słuchali i oglądali występy zespołów Retro z Charnowa, Kwiatu paproci z Machowina, Babińca z Rowów i Echa Objazdy. Okaskom bie było końca. – Taka impreza to dwa dni powinna trwać albo i dużej – mówili uczestnicy. Kto wie – może

Kolejna już za rok.

Thursday, 17 September 2015 08:03

Orkiestry zagrały w Rowach

Written by

Do udziału w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Paradnych Orkiestr Dętych zgłosiło się 6 orkiestr: Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Świecie”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia, Mogileńska Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP im. Zbigniewa Galka w Postominie. Ostatecznie udział wzięło 5 orkiestr (orkiestra z Postomina wycofała się z udziału ze względów kadrowych).
W dniach 1-2 sierpnia 2015 roku w Rowach odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych.

Orkiestry oceniało jury w składzie: Mirosław Chilmanowicz – kapelmistrz i tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, Jarosław Nyc – muzyk Sinfonia Baltica w Słupsku, nauczyciel w PSM w Słupsku, Zbigniew Maciąg – kapelmistrz Orkiestry Marynarki Wojennej w Ustce i kapelmistrz Orkiestry Miasta i Gminy Ustka.

Pierwszego dnia odbyły się marsze paradne przez Rowy wraz z pokazem musztry paradnej i koncert konkursowy na scenie.
Orkiestry szły ulicami: Kościelną, Nadmorską, Słoneczną. Przy Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Nadmorskiej 17 w Rowach każda orkiestra zatrzymywała się i kapelmistrz prowadził musztrę paradną (do 10 minut). Pokazy były komentowane przez spikera z balkonu CIT. Następnie orkiestra maszerowała dalej do parku w Rowach na scenę. Porządku pilnowali funkcjonariusze policji z komisariatu w Ustce pod kierunkiem komendanta Grzegorza Gadosia. Każda orkiestra była pilotowana przez Rowy przez radiowóz; dodatkowo skrzyżowania, przez które przechodziły orkiestry, były zablokowane.

Każdy zespół na scenie zaprezentował 4 utwory, w tym jeden obowiązkowy – dowolny utwór polskiego kompozytora. Orkiestry wykonywały następujące utwory: Mogileńska Orkiestra Dęta – Caravan (N. Iwai), Tokajer Czardasz (H. Kolditz), Złote przeboje Krzysztofa Krawczyka (G. Duchnowski), Let’s twist again (K. Mann/D. Appel); Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Świecie” – Mazur z oper „Straszny Dwór” (St. Moniuszko), Chór niewolników z oper „Nabucco” (G. Verdi), Bye bye Spirituals (opr. L. di Glisallo), Holiday for drums (W. Loffler); Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo – Wiła wianki (wiązanka polskich melodii ludowych (opr. T. Suwała), Tokajer Czardasz (H. Kolditz), Bałkanica (z rep. zespołu Piersi), Dzisiaj jutro zawsze - charleston (W. Piątkowski); Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia – Concerto D’Amore (J.de Hann), polonez z filmu „Pan Tadeusz” (W. Kilar), Oregon (J. de Hann), Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin – Flaga na maszt (J. Cielibała), Lata 20, lata 30 (ar. J. Cielibała), Pixar Movie Magic (M. Brown), Filmowa młodzież (wyb. L. Kwapisz).

Drugiego dnia odbył się koncert galowy i wręczenie nagród. Każda orkiestra wystąpiła z wiązanką dowolnych utworów. Następnie wszystkie orkiestry pod batutą Mirosława Chilmanowicza wykonały utwory: „Od Tatr do Bałtyku” (wiązanka melodii ludowych z różnych regionów kraju), „Happy Marcing” i „Orkiestry Dęte”. Po wspólnym wykonaniu nastąpiło ogłoszenie wyników. Jury zadecydowało o następującym przydziale nagród: I miejsce (4.000,00 zł) - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin; II miejsce (2.500,00 zł) - Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Świecie”; III miejsce (1.500,00 zł) - Mogileńska Orkiestra Dęta; wyróżnienia (po 1.000,00 zł) - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia; wyróżnienia indywidualne (upominki) – trębacz Maciej Gorczyca (Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Świecie”), perkusista Kamil Sosnowski (Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin), werblistka Jowita Włodarczyk (Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia); nagroda za musztrę paradną (2.000,00 zł) - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin. Każda orkiestra otrzymała również pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za udział w imprezie.

Impreza była współfinansowana i współorganizowana przez Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie i Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Thursday, 17 September 2015 07:58

Dzień Prewencji w Rowach

Written by

Kocówka lipca była atrakcyjna dla miłośników służb porządkowych – w pełnym tego słowa znaczeniu: park w Rowach był obstawiony wszelkiego rodzaju sprzętem porządkowo-ratowniczym. Wszystko w ramach Dnia Prewencji Gminy Ustka.

Tradycyjnie nasze zaproszenie przyjęły Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Straż Gminna, Straż Słowińskiego Parku Narodowego, PGK Słupsk, Stowarzyszenie K-2, OSP Rowy. Te jednostki wystawiały sprzęt: były więc tarcze i kamizelki kewlarowe policji, straży i żandarmerii, łódź z parku narodowego i policji, pojazdy, wóz strażacki, wóz z PGK wraz z punktem informacyjnym. Stowarzyszenie K-2 prezentowało pokaz tresury psów. Gorące brawa mieszały się ze szczekaniem czworonogów. Wszyscy mogli spróbować oryginalnej wojskowej grochówki z wojskowej kuchni polowej; zupę tradycyjnie przygotowało KGW Objazda. Wokół wyły syreny wozów służb prewencji, błyskały czerwone i niebieskie światła. Tego dnia Rowy były jeszcze bardziej bezpieczne niż zwykle.

Na przeszkodzie w realizacji wszystkich punktów programu stanął brak prądu. W poprzedzającą noc nad Rowami i okolicą szalała burza z piorunami. Wyładowania atmosferyczne spowodowały przerwę w dostawie prądu, więc pokazy odbywały się bez zapowiedzi. Na szczęście około godz. 19.00 ekipa elektryków uporała się z awarią i koncert zespołu Babiniec z Rowów oraz solistek mógł się odbyć bez zakłóceń. Na zakończenie imprezy, już bez przerw w dostawach energii elektrycznej, zelektryzował publiczność występ zespołu Retro Voice.

Monday, 31 August 2015 13:57

Informacja z X Sesji Rady Gminy Ustka

Written by

X Sesja Rady Gminy Ustka

W dniu 27 sierpnia 2015 roku odbyła się  Sesja Rady Gminy Ustka, na której Rada Gminy przyjęła Inwestycyjny Program Gospodarczy Gminy Ustka na lata 2015 – 2020, określiła zasady udzielania dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji, związanych z ochronną środowiska, upoważniła Przewodniczącego Rady Gminy do zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiej Policji informacji o kandydatach na ławników oraz zleciła Komisji Rewizyjnej dokonanie kontroli w sprawie rozpatrzenia skargi mieszkańców miejscowości Rowy na działalność Wójta.

W związku z pracami Słowińskiej Grupy Rybackiej nad Lokalną Strategią Rozwoju, która będzie podstawą do otrzymania środków w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkania konsultacyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządowców działających na obszarze objętym LSR, podczas których przedyskutujemy główne problemy i wyzwania dla obszaru, a także propozycje celów  nowej Strategii.

Spotkania odbędzie się 27 sierpnia 2015r. w godz. 10:00-13:00 w Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce przy ul. Usteckiej 8.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu wiadomości o konsultacjach wśród mieszkańców Państwa obszaru.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Słowińskiej Grupy Rybackiej pod nr tel.:
516 559 181 lub na adresy e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Tuesday, 11 August 2015 08:47

Noc jasna od laserów

Written by

Lasery

9 sierpnia 2015 roku na długo zostanie w pamięci tych, którzy wypoczywali w Rowach. Po godz. 22.00 niebo w parku zajaśniało dziesiątkami barwnych wiązek laserowych. Było je widać z odległości kilku kilometrów.
Imprezę poprzedził występ zespołu teatralnego Hals z Trójmiasta. „Doniesienia i pogłoski z domu specjalnej troski czyli świrowisko – tytuł programu przyciągnął tłumy. Widzowie mogli się dowiedzieć, że najlepsze wczasy są na RODOS: Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką oraz że ZUPA to skrótowiec: Zły Urzędnik Państwowej Administracji. – Ale teraz się polepszyło i urzędnik jest dobry, w skrócie….. – komentowali kabareciarze. Wreszcie nadszedł wyczekiwany moment pokazu laserowego. W ruch poszły telefony komórkowe i tablety. Każdy chciał choć fragment tej ulotnej chwili zatrzymać w czasie i zabrać ze sobą. Bo było warto.

Friday, 17 July 2015 16:52

IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach.

Written by

Wszystkich serdecznie zapraszamy na IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek, który odbędzie się w Rowach w dniach 18 - 19 lipca 2015roku, Muszla Koncertowa przy ul. Słonecznej. Życzymy udanej zabawy.

Poniżej plakat informacyjny:

 • Serdecznie dziękujemy za nadesłane pozdrowienia od ZŚSKON w Siemianowicach Ślaskich następującej treści:

  Zarząd Sląskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Osób Niepełnosprawnych w Siemianowicach Ślaskich składa Pani Wójt serdeczne podziękowanie za przyjęcie naszej delegacji w ramach programu " Promocja regionu i twórczości śląskiej
  w środowisku zintegrowanym, w każdym wieku " Moja Chwila" pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.


  Spotkanie, które odbyło się  1 lipca w klimacie atmosfery pełnej serdeczności, zachęca nas do bliższej współpracy regionalnej
  na niwie krzewienia kultury i kreowania  wizerunków gmin.

  Będziemy usatysfakcjonowani stworzeniem przyjaznego mostu w dążeniach do celu realizując wspólne działania, pamiętając o pasikoniku w Waszym herbie.

  Pozdrawiając Panią i mieszkańców Gminy Ustka, życzymy pomyślnej realizacji planów rozwojowych .

                                                                                                                                  Za Zarząd SSKON
                                                                                                                                   Antoni Lipka

  Dnia 4 lipca 2015 roku o godzinie 11.00 po raz dwudziesty usłyszeliśmy wystrzał ze startera, rozpoczynający jubileuszowy rajd „Szlakiem Zwiniętych Torów”.

  Na starcie w Przewłoce przy pomniku Państwa Podziemnego stanęło 155 uczestników z całej Polski: Piły, Krakowa, Limanowej, Skarżyska Kamiennej, Jaworzna, Sierpca k. Warszawy, ale tez z naszego i ościennych powiatów: Bydlina, Kobylnicy, Sławna, gminy i miasta Ustki. W tym roku zaszczyciła udział naszym rajdzie delegacja z miasta partnerskiego Anklam w Niemczech z Panem Burmistrzem na czele.

  Do Poddąbia na finiszu, w 30 stopniowym upale, wszyscy uczestnicy dotarli cało i zdrowo. Uwieńczeniem przejechanych 17 km był posiłek w postaci gorącej grochówki, chleba ze smalcem, ogórków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Objeździe oraz pysznych ciast. Tegoroczną słodką niespodzianką od gminy dla uczestników był jubileuszowy tort.

  Następnie rozegrano konkurencje sportowe, takie jak przeciąganie liny dla dzieci i dorosłych, strzał do bramki, slalom rowerowy i rzut piłką do kosza, a także quiz tematyczny z 20-letniej rocznicy rajdu. Wcześniej na stacyjce w Dębinie rozegrano konkurencję lotki Dart.

  Dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody m. in. kaski rowerowe, zestawy do badmintona, bidony, ochraniacze oraz inne gadżety sportowe i rowerowe. Każdy uczestnik rajdu po zdaniu karty uczestnika na stacyjce w Poddąbiu otrzymał pamiątkową koszulkę z logo imprezy. Na koniec imprezy Pani Wójt z pomocą najmłodszego uczestnika rajdu dokonała losowania drobnych upominków. Uwieńczeniem zaś imprezy było przekazanie nagrody głównej, czyli roweru górskiego ufundowanego przez Kancelarię Notarialną w Słupsku - w tym roku rower trafił do mieszkańca Ustki.

  Nie należy zapominać o pozostałych kategoriach, w których brali udział wszyscy uczestnicy, tj. Najstarszy Uczestnik, Najstarsza Uczestniczka, Najmłodszy Uczestnik Jadący Samodzielnie i Najmłodszy Uczestnik Jadący z Rodzicami w Siodełku, Najliczniejsza Rodzina czy nagroda dla Uczestnika z Najdalszego Krańca Polski. Szczególną nagrodę – Najwierniejszych Uczestników otrzymała rodzina z Piły, która rokrocznie specjalnie na czas rajdu bierze urlop i przyjeżdża do gminy Ustka na rajd. Owi Państwo w tym roku z okazji XX- lecia Jubileuszu Rajdu przekazali Pani Wójt pamiątkową statuetkę.

  Wielkie słowa podziękowania należą się sponsorom, którzy rzeczowo wsparli rajd: Bank Spółdzielczy w Ustce, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Ustce, Kancelaria Notarialna w Słupsku, Stowarzyszenie Turystyczne Gminy Ustka „Klif” i Aerosol Service Sp. z o.o. Charnowo.
  Osobne podziękowania należy skierować do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację radu:
  - Służby mundurowe: Policja, Straż Graniczna, Straż Gminna, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Ustka,
  - Nadleśnictwo Ustka,
  - Koło Gospodyń Wiejskich w Objeździe,
  - GS Samopomoc Chłopska,
  - Piekarnia Brzóska,
  - Centrum Kultury Gminy Ustka,
  - MAG MED,

  Tuesday, 14 July 2015 08:14

  Festyn dla organizacji pozarządowych

  Written by

  Festyn19 czerwca 2015 roku w Przewłoce przy Centrum Promocji i Edukacji Słowińskiej Grupy Rybackiej odbył się festyn organizacji pozarządowych, które zaprezentowały mieszkańcomi przedstawicielom samorządów swoją działalność.
  W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Pani Wójt Gminy Ustka, która otworzyła imprezę, Wicestarosta Słupski, Burmistrz Miasta Ustka, Przewodniczący Rady Miejskiej Ustka, a także radni i sołtysi z Gminy Ustka.

  Page 9 of 22

  Urząd Gminy Ustka

  ul. Dunina 24
  76 - 270 Ustka
  tel. (0-59) 814-60-44
  tel. (0-59) 815-24-00
  fax. (0-59) 814-42-57
  e-mail:
  urzad@ustka.ug.gov.pl
  ePUAP:skrzynka podawcza

  Godziny pracy

  Urząd Gminy jest czynny:
  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
  2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
  3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
  Przyjęcia interesantów w godzinach:
  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

  Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
  w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

  Kasa Urzędu

  Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

  Gmina Ustka                                  
  NIP: 839-003-01-53                   
  REGON: 770979878

  Urząd Gminy Ustka               
  NIP: 839-291-86-87
  REGON: 770509240

  Top
  Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…