Ogłoszenia (464)

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY USTKA z dnia 8 sierpnia 2018 roku

w sprawie zmiany terminów funkcjonowania kąpielisk morskich
w sezonie letnim 2018

 

W związku z wejściem w życie Uchwały Nr XLII.536.2018 Rady Gminy Ustka z dnia 28 czerwca 2018 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXIX.499.2018 Rady Gminy Ustka z dnia 28 marca2018 roku w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Ustka informuję, że od 16 sierpnia do 31 sierpnia 2018 roku na terenie Gminy Ustka będzie funkcjonowało sześć kąpielisk morskich:

1) KĄPIELISKO MORSKIE PRZEWŁOKA

2) KĄPIELISKO MORSKIE PODDĄBIE

3) KĄPIELISKO MORSKIE DĘBINA

4) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY ZACHÓD – RADOMSKO

5) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY ZACHÓD – CENTRALNE

6) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY WSCHÓD – SŁOWIŃSKIE I

Cztery kąpieliska morskie od 16 sierpnia będą nieczynne, to jest:

1) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY ZACHÓD – DOMKI LETNISKOWE

2) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY ZACHÓD – SŁONECZKO

3) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY ZACHÓD - APATOR

4) KĄPIELISKO MORSKIE ROWY WSCHÓD – SŁOWIŃSKIE II

Do dnia 15 sierpnia włącznie kąpieliska morskie na terenie gminy Ustka funkcjonują w ilości jak dotychczas.

Dodatkowe informacje na stronie www w zakładce Kąpieliska

poniedziałek, 30 lipiec 2018 13:55

Rozpoczęła się procedura powołania Rady Seniorów w Gminie Ustka

Napisane przez

Rozpoczęła się procedura powołania Rady Seniorów w Gminie Ustka. Rada Gminy Ustka na sesji w dniu 28 czerwca 2018 roku przyjęła uchwałę Nr XLII.529.2018 w sprawie powołania Rady Seniorów Gminy Ustka oraz nadania jej statutu. Uchwała określa cel i zakres zadań Rady, zasady i tryb wyboru oraz organizację i tryb działania Rady. W ślad za tym Wójt Gminy Ustka zarządzeniem Nr 0050.556.2018 z dnia 27 lipca 2018 roku ogłosiła przeprowadzenie wyborów do Rady Seniorów Gminy Ustka. Zarządzenie zawiera wzór formularza, na którym należy dokonać zgłoszenia. Zgodnie z ww zarządzeniem od dnia 01 sierpnia br. rozpocznie się nabór wniosków kandydatów do Rady. Do Rady Seniorów mogą kandydować osoby, które ukończyły 60-ty rok życia. Zgłoszenia dokonują stowarzyszenia działające na rzecz seniorów lub co najmniej 10-ciu pełnoletnich mieszkańców gminy. Zgłoszenia kandydatów można dokonywać do dnia 17 sierpnia 2018 roku. Rada liczyć będzie 10 osób. Celem działania Rady Seniorów będzie integracja i wspierania środowiska seniorów oraz reprezentowanie interesów tej grupy osób.

Powołanie Rady Seniorów realizowane jest w związku z podejmowanymi działaniami w ramach Projektu pn. "Srebrna sieć" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowych informacji o naborze udziela kierownik lub pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce. Wzór wniosku do pobrania znajduje się poniżej.

środa, 25 lipiec 2018 08:54

X Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych

Napisane przez

X Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych

Serdecznie zapraszamy na X Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych, który odbędzie się w najbliższy weekend (28-29 sierpnia) w Rowach. Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 przemarszem orkiestr ulicami Rowów.

czwartek, 12 lipiec 2018 07:41

XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek

Napisane przez

XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek

Gmina Ustka zaprasza na XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (14-15 lipca) przy muszli koncertowej w Rowach. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in: jarmark sztuki i rękodzieła, paradę maskotek ulicami Rowów, gry i zabawy oraz koncert zespołu One Moment. Serdecznie zapraszamy.

środa, 11 lipiec 2018 10:52

Bezpłatna komunikacja autobusowa

Napisane przez

W najbliższy czwartek, 12 lipca do 26 września 2018 roku przez miasto Ustka uruchomiona została komunikacja miejska. Na trasy nr 1 i 2 wyjadą dwa autobusy PKS Slupsk kursujące od godziny 6.00. Ulotki z rozkładem jazdy dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Ustka, Centrum Informacji Turystycznej, Domu Kultury, Bibliotece oraz przychodniach lekarskich. Gmina Ustka rozszerzyła ww trasy o miejscowość Przewłoka.

Komunikacja jest bezpłatna dla:

  • mieszkańców gminy Ustka – dokumentem potwierdzającym uprawnienie jest dowód osobisty z wpisanym adresem zameldowania lub bilet wydawany w Biurze Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Ustka (pok. 5) Bilety wydawane będą w godzinach pracy urzędów osobom, które są zameldowane w gminie Ustka, ale posiadają nowe dowody osobiste. W przypadku dzieci wystarczy oświadczenie ustne rodzica posiadającego uprawnienie lub legitymacja szkolna,
  • osób niepełnosprawnych – dokumentem potwierdzającym uprawnienia jest legitymacja/zaświadczenie,
  • turystów uiszczających opłatę uzdrowiskową – dokumentem potwierdzającym uprawnienia jest dowód opłaty wraz z dowodem osobistym.

Dla pozostałych pasażerów koszt biletu wynosi: 2 zł.

Linia nr 1: ul. Kolorowa - ul. Chopina - ul. Kolorowa
Linia nr 2: Lędowo, ul. Komandorska (kościół) - ul. Dunina* -Lędowo, ul. Komandorska (kościół) *Z ulicy Dunina w Ustce trzy kursy w ciągu dnia dojeżdżają także do Przewłoki.

W Przewłoce trasą: ul. Ustecka – ul. Morska – ul. Armii Krajowej – ul. Grunwaldzka,
przystanki autobusowe  zostały zlokalizowane w miejscu przystanków już funkcjonujących oraz dwa dodatkowe w ciągu ul. Armii Krajowej, oznakowane znakiem D-15.

W Lędowie  - dodatkowo na wysokości parkingu przy Kościele dla wysiadających i Przychodni  Lekarskiej dla wsiadających. Zakup przystanków autobusowych w Lędowie – w trakcie realizacji przez Gminę Ustka. Obecnie wszędzie zamontowano znaki przystankowe D-15.

Przypomnijmy, że uruchomienie komunikacji ma charakter pilotażowy - jako zadanie wspólne dla miasta i gminy Ustka. Jeżeli system spełni nasze oczekiwania, będziemy analizować możliwości jego dalszego funkcjonowania. Zachęcamy mieszkańców i przebywających turystów do korzystania z komunikacji miejskiej.

W załączeniu rozkład jazdy.

 

Wójt Gminy Ustka zaprasza na XXIII Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów". Rajd odbędzie się 7 lipca 2018 r. (sobota). Zapisy od godz. 9:00 przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego na ul. Armii Krajowej w Przewłoce. Start godz. 11:00. Dla uczestników zaplanowano liczne gry i zabawy sportowe z nagrodami. Serdecznie zapraszamy.

czwartek, 28 czerwiec 2018 07:21

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Ustka

Napisane przez

W dniu 28 czerwca Sesja Rady Gminy Ustka będzie transmitowana w internecie na kanale Youtube Gminy Ustka.
Zapraszamy do śledzenia transmisji pod tym adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCuuap0DbYiw-HD5qz3XDcTQ
już od godz. 10.00.

czwartek, 21 czerwiec 2018 10:05

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Napisane przez

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.
Zdążysz w trakcie drzemki

środa, 20 czerwiec 2018 15:59

MegaLandia Przewłoka

Napisane przez

MegaLandia to Park Rozrywki dla małych i dużych, znajdujący się w przylegającej do Ustki, Przewłoce, park znajduje się tuż obok siedziby Słowińskiej Grupy Rybackiej. Czym się wyróżnia? Po pierwsze pomysłem na stworzenia miejsca, w którym dziecko i rodzic mogą się poczuć podobnie – jak maluchy….
W parku zgromadzono bowiem różne przedmioty w rozmiarze XXL, przy których można zrobić sobie zdjęcie lub wejść na nie, a nawet do ich środka. I tak na samym wstępie wita nas dwumetrowy, pluszowy miś o imieniu MegaTuliś, ogromna suszarka, niedaleko jest muszla toaletowa XXL, z możliwością wejścia do muszli, następnie wielki trampek, ogromne „pranie”, czyli odzież na lince, którą można zdjąć i przymierzyć, są też grzyby, pod którymi można się schować. Jest też duża miotła czarownicy i kapelusz – idealne do pozowania i wiele innych mega atrakcji w rozmiarze XXL.
W parku znajdziemy również plac z różnymi grami wykonanymi z drewna – od popularnych piłkarzyków, po układanki, mega domino, a kończąc na dwóch drewnianych słupach, między którymi znajduje się guma do skakania. Jest też gra w klasy (świetny pomysł na powrót do przeszłości dla rodziców i dziadków) a także bardzo ciekawa atrakcja – labirynt dla dzieci, który zachęca do kilkukrotnego przejścia. Na terenie parku znajdują się też dmuchane zabawki, na których dzieciaki mogą skakać do woli bez limitu czasu. Park cały czas się rozwija, więc może was zaskoczyć nowymi atrakcjami.
Uroczyste otwarcie w sobotę 23 czerwca o godzinie 11:00.

środa, 20 czerwiec 2018 10:25

Susza rolnicza

Napisane przez

W związku z ogłoszonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach komunikatem dotyczącym wystąpienia w okresie od 11 kwietnia 2018 roku do 10 czerwca 2018 roku suszy rolniczej na obszarze Polski oraz wnioskami producentów rolnych z terenu Gminy Ustka o wystąpienie do Wojewody Pomorskiego  o powołanie Komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowanych przez suszę Wójt Gminy Ustka informuje, iż w terminie do dnia 06 lipca 2018 r. pozostali rolnicy z terenu Gminy Ustka mogą składać do  Urzędu Gminy w Ustce ul. Dunina 24, Biuro Obsługi Interesanta wnioski o powołanie w/w Komisji i oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych, spowodowanych suszą. Druki wniosków dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta lub w pokoju nr 6 tut. Urzędu. Dodatkowe informacje, można uzyskać w pokoju nr 6 tut. Urzędu Gminy Ustka lub pod nr tel. 59 815 24 32.

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska

Oświadczenie

Strona 4 z 34

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…