Ogłoszenia (457)

poniedziałek, 10 lipiec 2017 08:43

Bezpłatne szkolenia dla osób pracujących i niepracujących

Napisane przez

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne "Wsparcie z Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji zawodowych w 2017 roku" organizowane w dniu 12 lipca 2017 r. Do udziału zapraszamy osoby pracujące i niepracujące.

Informacja o spotkaniu

środa, 05 lipiec 2017 13:36

Zmiana zasad w zakresie wycinki drzew.

Napisane przez

17 czerwca weszła w życie znowelizowana ustawa o ochronie przyrody. Nowe przepisy zmieniają zasady wycinki drzew.

1. Osoba fizyczna będąca właścicielem nieruchomości, w przypadku gdy będzie chciała wyciąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej zobowiązana będzie zgłosić taki fakt w Urzędzie Gminy, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5cm przekracza:
a) 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
b) 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
c) 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

XXII Ogólnopolski Rajd Rowerowy

Wójt Gminy Ustka zaprasza na XXII Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów". Na rowerzystów czekamy od godz. 9:00 w dniu 8 lipca 2017 roku przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego na ul. Armii Krajowej w Przewłoce. Dla uczestników zaplanowano liczne gry i zabawy sportowe z nagrodami. Serdecznie zapraszamy.

piątek, 23 czerwiec 2017 11:59

Zapraszamy na spotkanie informacyjne

Napisane przez

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 29 czerwca 2017 r. poświęcone możliwościom wsparcia dla osób powyżej 30 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem osób 50+, ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

W programie spotkania m.in.:

  • ​Jak założyć działalność gospodarczą dzięki Funduszom Europejskim.
  • Podnieś swoje kwalifikacje i kompetencje – czyli możliwości  rozwoju zawodowego dzięki szkoleniom i kursom językowym, komputerowym i zawodowym.
  • Źródła informacji o Funduszach Europejskich.
  • Wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku dla osób 50+ czyli możliwości skorzystania z dotacji, szkoleń, staży, doposażenia stanowiska pracy lub z  dofinansowania do wynagrodzenia.
  • Porady Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ABC składek ZUS oraz zmiany w ustawie emerytalnej.
  • Programy profilaktyki zdrowotnej współfinansowane z Funduszy Europejskich.
  • Zdrowie na plus – czyli porady dietetyka. Możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji Poradni Promocji Zdrowia  (pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy, analiza składu masy ciała).
wtorek, 20 czerwiec 2017 09:51

Edukacja Ekologiczna w sieci

Napisane przez

Ekowsieci

Projekt "Edukacja Ekologiczna w sieci" jest projektem współpracy 4 Lokalnych Grup Rybackich z  obszaru Województwa Pomorskiego:
    Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej,
    Lokalnej Grupy rybackiej Kaszuby,
    Słowińskiej Grupy Rybackiej,
    Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Bytowskie
Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska przyrodniczego, ochrony bioróżnorodności oraz  promowanie tych wartości poprzez przeprowadzenie kampanii edukacyjnej oraz przygotowanie programów i gier edukacyjnych adresowanych do mieszkańców i turystów. Celami szczegółowymi projektu są przede wszystkim:
    wypracowanie trwałych postaw proekologicznych u dzieci, podniesienie poczucia wpływu na środowisko oraz odpowiedzialności za jego stan,
    rozwój narzędzi służącej edukacji ekologicznej
    przekonanie dzieci, że warto interesować się środowiskiem naturalnym oraz chronić je w celu zachowania go dla przyszłych pokoleń.
    kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka ( min. turysty, rybaka ) z przyrodą,
    kształtowanie postaw współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego,
    motywowanie dzieci do pogłębiania wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska
    poznawanie walorów przyrodniczych obszarów oraz form ochrony przyrody,
    aktywizowanie dzieci do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i zachowania bioróżnorodności gatunków.
    rozwój współpracy i przepływu informacji pomiędzy podmiotami i osobami prowadzącymi działania w zakresie edukacji ekologicznej;
Efekty, rezultaty korzyści:
    opracowanie i upowszechnienie wśród ponad 5500 mieszkańców i turystów nowoczesnego narzędzia edukacji przyrodniczej, służącego zachowaniu specyfiki obszaru, na którym znaczący % stanowią obszary objęte różnymi formami ochrony
    przeprowadzenie lekcji wdrożeniowej dla 5500 uczniów
    uruchomienie aplikacji na stornach internetowych
    oddolna aktywizacja lokalnych społeczności na rzecz edukacji ekologicznej z wykorzystaniem elementów podejścia LEADER i nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy różnymi obszarami województwa pomorskiego na rzecz aktywizacji i sieciowania liderów edukacji przyrodniczej
    nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy różnymi obszarami województwa pomorskiego na rzecz aktywizacja i sieciowanie liderów edukacji przyrodniczej.
    aktywnego podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i zachowania bioróżnorodności gatunków na obszarach silnego ruchu turystycznego, odwiedzanych przez licznych turystów
    wzrost wiedzy ekologicznej i poczucia więzi z obszarem wśród mieszkańców
Efektem prowadzonej edukacji ekologicznej będzie: • wzrost ekologicznej świadomości społecznej, który stworzy wzorce zachowań,działań wśród mieszkańców i turystów w zakresie ochrony środowiska, zwiększy świadomość prawa ochrony środowiska,wykorzystując doświadczenia podejścia LEADER zaaktywizuje mieszkańców i stworzy model zbiorowej odpowiedzialności za środowisko w ramach szerokich struktur lokalnych organizacji • zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców, zmiana postaw i zachowań mieszkańców na bardziej proekologiczne Całkowita wartość projektu wynosi:  148 840,00 zł Dofinansowanie projektu z UE: 100 688,00 zł

wtorek, 13 czerwiec 2017 08:52

BEZPŁATNA ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU RTV I AGD

Napisane przez

Elektrośmieci

Drodzy mieszkańcy Gminy Ustka

Informujemy, że w dniach  od 17 czerwca 2017 r. do 24   czerwca  2017 r. przeprowadzona zostanie akcja odbioru zużytego sprzętu elektronicznego ( lodówki, pralki, telewizory, radia, komputery, żelazka, suszarki, kuchenki itp.)  Prosimy aby zainteresowani w dniach zbiórki wystawili do godz. 9.00 przed swoją posesję zużyty sprzęt, który następnie zostanie bezpłatnie odebrany przez firmę ELEKTRONIKZBIÓR
Tel. 501-765-295

Harmonogram odbioru:

Data odbioru Miejscowość
17.06.2017 Rowy
19.06.2017 Zaleskie, Zabłocie, Możdżanowo, Starkowo, Golęcino, Krężołki
20.06.2017 Modła, Modlinek, Lędowo, Lędowo Oiedle
21.06.2017 Duninowo, Duninówko, Pęplino, Wodnica
22.06.2017 Zimowiska, Grabno, Charnowo, Niestkowo
23.06.2017 Przewłoka, Dalimierz Przewłocki, Wytowno, Machowino, Zapadłe, Orzechowo
24.06.2017 Poddąbie, Redwanki, Machowinko, Objazda, Bałamątek, Dębina, Gąbino, Dominek, Osieki Słupskie

Informujemy, że zgodnie z zapisami ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym wystawiony sprzęt musi być kompletny. W przeciwnym wypadku nie zostanie odebrany sprzed Państwa posesji.

czwartek, 08 czerwiec 2017 08:56

Gratka dla amatorów sportów ekstremalnych.

Napisane przez

Mud Max

Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca, na trasie Dolina Charlotty-Ustka odbędzie się bieg Mud Max. Poszukiwacze adrenaliny zmierzą się z 14-kilometrową trasą, naszpikowaną przeszkodami, które złamią najbardziej hard core'owych zawodników. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i oglądania zmagań zawodników.
Bieg rozpoczyna się w Dolinie Charlotty, a kończy na plaży w Ustce. Na wszystkich zawodników czekać będzie 50 przeszkód, dużo błota, rzek i górskich podbiegów. Prawie 500 śmiałków do Ustki wbiegnie lasem od strony Gminy Ustka. Po przecięciu ulicy Wczasowej (okolice Hotelu Ustka) zawodnicy będą biec plażą. Metę zaplanowano na dolnej promenadzie (okolice sceny). Szacujemy, że pierwsi zawodnicy pojawią się na mecie ok. godz. 12.00. Do zabawy zapraszamy także najmłodszych. Na pierwszym sektorze plaży wschodniej (sektor sportowy) przygotujemy Mud Max Kids - specjalną trasę na plaży, naszprycowaną przeszkodami dla młodszych ekstremalnych biegaczy. Start strefy o godz. 14.00, zapisy w biurze zawodów w sąsiedztwie sceny. Dziecięca energia, którą z utęsknieniem wspominamy będzie miała szansę na rozładowanie, a każdy z uczestników otrzyma na mecie zasłużony medal. Rodzinny weekend Mud Max to okazja do realizacji rodzinnych pasji w sportowym duchu.
O godz. 14.30 na promenadzie, dla wszystkich zawodników i kibiców, wystąpi zespół rockowy Grupa Out. Po koncercie zabawa z DJ-em i muzyką mechaniczną. Przybywajcie tłumnie z rodzinami, przyjaciółmi i odważcie się pokonać Mud Max i zdobyć obydwa medale. Gwarantowana dobra zabawa, przyjazna atmosfera i okazja do poznania innych równie szalonych biegaczy, którym nie straszne błoto, pot i łzy.

Badanie rolnicze

W terminie od l czerwca do 15 lipca 2017 r. na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzone badanie pilotażowe: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel l i Sentinel 2. Badanie polegać będzie na rozpoznaniu przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku upraw i ich opisie (łącznie z wykonywaniem zdjęć) na wybranych działkach. W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne będzie wejście  pracownika na teren działki, na odległość około 30 m od granicy. Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań satelitarnych (pozyskanych z Centrum Badań Kosmicznych PAN) i porównanie ich z opisem wykonanym w terenie przez pracowników Urzędu Statystycznego, jest niezbędne dla właściwej interpretacji danych satelitarnych w celu określenia powierzchni wybranych upraw. Osobą do kontaktu w powyższej sprawie jest pani Alicja Smoleń, tel. 58 76 83 163, komórkowy 695 254 089, e-mail A.Smoleń@stat.gov.pl.

Pełna treść informacji

piątek, 02 czerwiec 2017 13:14

Rozpoznanie możliwości gazyfikacji

Napisane przez

Logo

W związku z dynamicznym rozwojem rynku gazu płynnego (LNG) Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Koszalinie prowadzi rozpoznanie możliwości gazyfikacji obszarów niezgazyfikowanych lub słabo zgazyfikowanych.
Aby podjąć działania w kierunku gazyfikacji gm. Ustka ww. firma potrzebuje informacji o potencjalnych kluczowych odbiorcach instytucjonalnych ( nazwy) oraz szacowanym dotychczasowym zapotrzebowaniu na ciepło (ile jakiego nośnika rocznie zużywają labo jakiej mocy urządzenia posiadają) aby zamknąć listę potencjalnych lokalizacji stacji regazyfikacji LNG.
 
Dlatego też wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i odesłanie na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres:

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
Oddział Zakład Gazowniczy w Koszalinie
tel. 94 348 41 30, wew (79 130), faks 94 346 04 60,
adres korespondencyjny: ul. Połczyńska 55/57, 75-808 Koszalin
 
Po opracowaniu wstępnych danych, w przypadku zachęcającej perspektywy ekonomicznej firma PSGAZ, przystąpi do dokładnego badania celem projektowania inwestycji w sieć gazową lub stacje gazu skroplonego.

środa, 31 maj 2017 10:06

Bezpłatny projekt fundacji "PARASOL"

Napisane przez

Bezpłatny projekt fundacji PARASOL

Fundacja Rozwoju Lokalnego „PARASOL” zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie pn.: „AKTYWIZACJA SPOŁECZNO-ZAWODOWA OSÓB ZAGROŻONYCH UBÓSTWEM LUB WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM Z GMIN POWIATU SŁUPSKIEGO CHARAKTERYZUJĄCYCH SIĘ PONADPRZECIĘTNYM WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM”

Strona 10 z 33

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…