Ogłoszenia (457)

poniedziałek, 14 sierpień 2017 10:05

Mistrzostwa Pomorza LZS Drużyn Sołeckich w Szóstkach Piłkarskich

Napisane przez
Mistrzostwa Pomorza LZS Drużyn Sołeckich w Szóstkach Piłkarskich

Mistrzostwa Pomorza LZS Drużyn Sołeckich w Szóstkach Piłkarskich, które odbędą się w Luzinie w dniu 2 września br

Cel zawodów:
Wyłonienie Mistrza Pomorza w szóstkach piłkarskich drużyn sołeckich Integracja środowiska piłkarskiego i samorządowego Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Popularyzacja piłki nożnej.
Organizator:
Pomorskie Zrzeszenie LZS
Organizator bezpośredni:
Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne
Osoby odpowiedzialne:
Wojciech Krasucki – organizator, Paweł Hinz – media / foto, Maksym Graczyk – opieka medyczna
Termin i miejsce zawodów:
2.09.2017, boisko GOSRiT Luzino
Koszty uczestnictwa:
Drużyny będące członkami LZS, bądź z gminy lub innej organizacji będącej w strukturach LZS, ponoszą koszt wpisowego w wysokości 150 PLN
Drużyny nie będące członkami LZS ponoszą koszt wpisowego w wysokości 250 PLN
Wpisowe płatne przelewem najpóźniej do 28.08 2017 na konto:
Bank PKO BP nr 27 1020 4649 0000 7202 0106 4336
Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne, ul. Mickiewicza 22, 84-242 Luzino

Regulamin

6 sierpnia 2017 roku (niedziela) odbędzie się XXIII Wielki Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów Ustka - Poddąbie"

Dwie trasy:
- dla zaawansowanych: zapisy 0d 8:30 - 9:00 i start
- turystyczna: zapisy od 10:00 - 11:00 i start

Zbiórka i zapisy w dniu rajdu - teren: Osir Ustka.

W programie szereg konkursów i zabaw.

Informacja: biuro OSiR Ustka
tel. 59 814 55 86 w.44
601 537 475

Plakat
Karta Zgłoszeniowa
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się 10 sierpnia 2017 r. (czwartek), w Centrum Informacji Turystycznej w Ustce, ul. Marynarki Polskiej 71, w godzinach 13:30-16:00.
Nie prowadzimy zgłoszeń. Czekamy na wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich.

W ramach MPI pracownik LPI FE w Słupsku udzieli bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. W trakcie dyżuru będzie można się dowiedzieć m.in.: czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia, jakie są zasady ubiegania się o środki oraz gdzie należy szukać przydatnych informacji.

Szczegółowych informacji na temat MPI udziela:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku
ul. Portowa 13 B; 76-200 Słupsk
tel. 59 846 81 14; 59 846 81 15
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

Serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem,
Dominika Gregorek

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku
Budynek Słupskiego Inkubatora Technologicznego
ul. Portowa 13 B; 76-200 Słupsk
tel. 59 846 81 14; 59 846 81 15
fax: 59 846 81 16
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
www.pomorskiewunii.pl
www.funduszeeuropejskie.gov.pl
www.facebook.com/LPIFESlupsk

Godziny otwarcia Punktu:
poniedziałek: 8:00-18:00
wtorek-piątek: 8:00-16:00

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich jest koordynowany przez Ministerstwo Rozwoju.

Informacje udzielone przez pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzających, Pośredniczących i Wdrażających poszczególne Programy Operacyjne i nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich ani jego pracownicy nie odpowiadają za błędną interpretację udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

Zachęcamy również do podzielenia się Państwa opiniami dotyczącymi funkcjonowania Sieci – poprzez wysłanie maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat

czwartek, 03 sierpień 2017 08:04

UWAGA NA POJEMNIKI !!!!

Napisane przez

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ustka, pojemnik na odpady komunalne zmieszane powinien spełniać następujące warunki dopuszczone przez normę PN-EN 840-1 (informacja o spełnianiu normy jest umieszczana przez producentów na pojemniku) tj.:

  • powinien być przystosowany do rozładunku mechanicznego (zarówno konstrukcyjnie jak i wytrzymałościowo),
  • powinien posiadać odpowiednią konstrukcję zaczepu umożliwiającą odbiór mechaniczny,
  • pojemnik nie może być uszkodzony m.in. musi posiadać stabilne, nie uszkodzone dno,
  • pojemnik powinien posiadać pokrywę,
  • pojemnik powinien być utrzymany w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

Informujemy, że oferowane często w sprzedaży pojemniki ogrodowe (przedstawione obok) nie są przystosowane do rozładunku mechanicznego zarówno konstrukcyjnie jak i wytrzymałościowo. Odpady zgromadzone w tego typu oraz w różnego rodzaju pojemnikach wykorzystywanych zastępczo jak np. wiadra, beczki, itp. nie będą odbierane.

Więcej w pdf

środa, 02 sierpień 2017 12:51

Internet szerokopasmowy w gminie Ustka

Napisane przez

Niebawem w gminie Ustka rozpocznie się inwestycja prowadzona przez firmę Orange w zakresie dostarczenia do domów internetu szerokopamowego o prędkości 300 Mb/s w oparciu o światłowody. I etap inwestycji obejmie Gąbino, Objazdę, Rowy i Wytowno. Wszystkich zainteresowanych proszę o wypełnianie deklaracji. Deklaracja nie zobowiązuje - wyraża zainteresowanie i ma wpływ na plany inwestora. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o fundusze unijne, nie obciąży naszych budżetów! Nie chcemy być "białą plamą" - wyrażajmy zainteresowanie! Deklaracje można składać w UG Ustka - BOI. Same druki do pobrania ze stron internetowych firmy, UG Ustka, u sołtysów - po zebraniach sołeckich! Tam też szczegóły inwestycji! Zapraszamy serdecznie!

Deklaracja do pobrania

czwartek, 27 lipiec 2017 08:52

Przyroda Powiatu w Obiektywie - edycja 2017

Napisane przez

Przyroda Powiatu w Obiektywie - edycja 2017

Starosta Powiatu Słupskiego zaprasza Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Przyroda Powiatu w Obiektywie - edycja 2017". Prace można nadsyłać do 29 września 2017 roku w trzech kategoriach:
I - krajobraz (dorośli)
II - przyroda oczami dzieci
III - przyroda oczami młodzieży

Karta zgłoszenia
Regulamin konkursu
Zgoda rodzica/opiekuna

Szczegóły na www.powiat.slupsk.pl

środa, 26 lipiec 2017 11:03

Uwaga! Producenci Rolni!

Napisane przez

Wójt Gminy Ustka informuje, że zbliża się II termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2017. Każdy rolnik, który posiada na obszarze Gminy Ustka gospodarstwo rolne oraz chce odzyskać część pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej, może w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. złożyć do tut. organu odpowiedni wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2017 wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r. Limit zwrotu podatku w 2017 r. wynosi: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych. W przypadku złożenia wniosku w/w terminie, pieniądze wypłacane będą w dniach  2-31 października 2017 r. gotówką w kasie tut. Urzędu, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. Wnioski można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta tut. Urzędu lub na stronie internetowej: www.ustka.ug.gov.pl.

środa, 26 lipiec 2017 07:35

IX Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych

Napisane przez

IX Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych

Zapraszamy na IX Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend 29-30 lipca. W programie m.in.: Przemarsz orkiestr ulicami Rowów, prezentacja orkiestr w muszli koncertowej przy ul. Słonecznej, wspólny koncert wszystkich orkiestr. Serdecznie zapraszamy.

wtorek, 25 lipiec 2017 11:47

Program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim

Napisane przez

Program profilaktyki boleriozy

Od 1 sierpnia do 15 grudnia br. w powiecie słupskim realizowany będzie Program profilaktyki boreliozy obejmujący wykonywanie bezpłatnych badań laboratoryjnych w kierunku wykrycia boreliozy i działania edukacyjne w zakresie jej zapobiegania.

Pełna treść ogłoszenia

poniedziałek, 17 lipiec 2017 09:05

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Napisane przez

Do dnia 3 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Dotacja może być przeznaczone m.in. na:
1) Budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych
do prowadzonej działalności;
2) Zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania    
i magazynowania, z także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej;
3) Nabycie urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.
 
To już kolejna w tym roku dotacja i nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://dofinansowaniedlafirm.pl w artykule Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

Strona 9 z 33

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…