Ogłoszenia (484)

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 23 listopada 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami finansowania przedsięwzięć przez przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020.

W programie spotkania m.in.:

 • możliwości finansowania projektów dla przedsiębiorców z regionalnego i krajowych programów operacyjnych,
 • e- składka – nowy wymiar rozliczeń - Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku,
 • finansowanie działań dla przedsiębiorstw w ramach środków z Powiatowych Urzędów Pracy, Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
 • pożyczki na podjęcie i rozwój działalności gospodarczej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 – Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+, Programu PO KL oraz Projektu finansowanego ze środków Województwa Pomorskiego,
 • źródła informacji o Funduszach Europejskich.
piątek, 17 listopad 2017 10:05

Zapraszamy do udziału w projekcie "Na fali"

Napisane przez

Uprzejmie informujemy, że EUROSOLUTIONS z siedzibą w Chodzieży realizuje na terenie powiatu słupskiego w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020 projekt pn. "Na fali". Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, a jego głównym celem jest aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy.

Pełna treść ogłoszenia

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie z zakresu możliwości pozyskiwania środków finansowych na prowadzone przez nie działania. Spotkanie pn.: „Źródła finansowania dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych” odbędzie się 21 listopada 2017r. (wtorek) o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Ustka przy ul. Dunina 24 w Ustce. Zainteresowane osoby proszone są o wcześniejszy kontakt z biurem SGR pod nr tel. 59 307 07 57 lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim”, który SGR realizuje w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska oraz Partnerstwem Dorzecze Słupi z Krzyni. Zapraszamy serdecznie.


Konsultacje

OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH

Wójt Gminy Ustka ogłasza konsultacje dotyczące Przygotowania merytorycznego dokumentu pn. „Strategia Rozwoju Gminy Ustka na lata 2017-2027”.

Konsultacje odbędą się wg zasad:

 1. Cel i przedmiot konsultacji: przedmiotem konsultacji jest opracowanie dokumentu pn. „Strategia Rozwoju Gminy Ustka na lata 2017-2027”. Dokument ten powinien wyznaczać cele i kierunki rozwoju samorządu lokalnego oraz wskazywać narzędzia ich realizacji, wspomagać decyzje inwestycyjne i prorozwojowe podejmowane przez lokalne władze oraz inwestorów prywatnych. Celem przeprowadzenia konsultacji jest rzetelne i sprawne pozyskania informacji o potrzebach lokalnej społeczności oraz wszelkich uwag i opinii na temat kierunków rozwoju Gminy.
 2. Zasięg terytorialny konsultacji: teren gminy Ustka.
 3. Czas rozpoczęcia i zakończenia konsultacji:
  1. Konsultacje rozpoczynają się od dnia 22 listopada 2017 roku trwają do dnia 11 grudnia 2017 roku. Ankiety konsultacyjne zostaną udostępnione od dnia 22 listopada 2017 roku na stronie internetowej Urzędu Gminy w Ustce: www.ustka.ug.gov.pl w zakładce „Inwestycje”-„Strategia rozwoju” oraz w formie papierowej do pobrania w siedzibie Urzędu Gminy w Ustce – Biuro Obsługi Interesanta, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30- 15:30,
 4. Forma konsultacji:
  1. Konsultacje odbędą się w formie ankietowanego badania opinii wśród mieszkańców. Ankiety konsultacyjne będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy w Ustce: www.ustka.ug.gov.pl w zakładce „Inwestycje”-„Strategia rozwoju” oraz w formie papierowej do pobrania w siedzibie Urzędu Gminy w Ustce – Biuro Obsługi Interesanta, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30- 15:30. Ankiety będą przyjmowane do dnia 11 grudnia 2017 roku. Dozwolone jest przesłanie wypełnionej ankiety w formie skanu drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  2. Dnia 22 listopada 2017 roku, o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Ustce odbędzie się protokołowane zebranie z mieszkańcami, zwołane w celu określonym w § 1 pkt.2 ppkt. 1. Zebranie odbędzie się bez względu na ilość uczestników.
 5. Sposób poinformowania o wynikach konsultacji: opracowanie wyników konsultacji i przekazanie ich do publicznej wiadomości na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy Ustka oraz na stronie internetowej Gminy, nastąpi niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od zakończenia konsultacji.
 6. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie oraz opracowanie wyników konsultacji społecznych: Aleksandra Sieńko- podinspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Referacie Inwestycji Gminnych i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Ustce- tel. 59 815 2 453, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Zapraszam do udziału w w/w konsultacjach wszystkich mieszkańców Gminy Ustka.

Zarządzenie o konsultacjach

Link do strony z ankietą

Ankieta w pliku PDF

Raport z konsultacji

środa, 08 listopad 2017 10:02

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Napisane przez

Erasmus+

praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Już 2 lutego i 21 marca 2018 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:

W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna:

 • zagraniczne kursy nauki języka dla kadry,
 • zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,
 • tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami,
 • zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,

„Żeby poznać człowieka, trzeba całego życia;
Żeby się z nim pożegnać – i wieczność za krótka”

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pana Antoniego Przybyszewskiego
Radnego Rady Gminy Ustka w latach 1990-1998
Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

Przewodniczący Rady Gminy Ustka Wójt Gminy Ustka
Wacław Laskowski Anna Sobczuk-Jodłowska

wtorek, 07 listopad 2017 08:08

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

Napisane przez

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
Ustka – 17 listopada przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Grunwaldzka 35
Potęgowo – 20 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Szkolna 2B

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 14 listopada 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami finansowania przedsięwzięć przez przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020.

W programie spotkania m.in.:

 • możliwości finansowania projektów dla przedsiębiorców z regionalnego i krajowych programów operacyjnych,
 • e- składka – nowy wymiar rozliczeń  - Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku,
 • finansowanie działań dla przedsiębiorstw w ramach środków z Powiatowych Urzędów Pracy, Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
 • pożyczki na podjęcie i rozwój działalności gospodarczej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 – Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+, Programu PO KL oraz Projektu finansowanego ze środków Województwa Pomorskiego,
 • źródła informacji o Funduszach Europejskich.
piątek, 13 październik 2017 10:31

Rozbudowa drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk - Ustka.

Napisane przez

Spotkanie informacyjne ws drogi DK21

W dniu 12 października w Urzędzie Gminy Ustka w sali 102 odbyło się spotkanie informacyjne dot. zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk-Ustka. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku oraz Europrojekt Gdańsk S.A. zaprezentowali plany rozbudowy drogi krajowej nr 21 w granicach gminy Ustka. W trakcie, jak również po spotkaniu zgłaszane zostały wnioski/zastrzeżnia do prezentowanych rozwiązań projektowych. W trakcie spotkania ustalono również, iż wnioski można zgłaszać w formie pisemnej w terminie do 14 dni.

Poniżej zamieszczone są materiały prezentowane na spotkaniu informacyjnym:
Prezentacja

Plany dostępności:
ARK1,ARK2, ARK3, ARK4, ARK5

Plany sytuacyjne:
ARK1, ARK2, ARK3, ARK4, ARK5, ARK6, ARK7. ARK8, ARK9, ARK10, ARK11, ARK12

Mapy zdarzeń drogowych:
Mapa_1, Mapa_2, Mapa_3

środa, 11 październik 2017 09:00

Zapraszamy na targi pracy

Napisane przez

Targi pracy w Słupsku

21 października 2017 roku, w godz. 9.00 – 14.00 w hali „Gryfia” w Słupsku odbędą się targi pracy pn. „Edukacja i Praca – Spotkanie Aktywnych”. Targi organizuje Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa. W targach weźmie udział 40 firm z różnych branżach przemysłowych, które przedstawią zainteresowanym szeroką ofertę miejsc pracy. Będą oferty dla osób wyspecjalizowanych w różnych zawodach, a także propozycje dla bezrobotnych o podstawowych kwalifikacjach oraz propozycje pracy tymczasowej i w przyszłości dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych i studentów. Na targach będą również propozycje zatrudnienia dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas z zamiarem podjęcia pracy i posiadają do tego wymagane zezwolenie. Obok firm przemysłowych swoje oferty zaprezentują ponadto agencje pośrednictwa pracy i instytucje wyspecjalizowane w udzielaniu informacji i doradztwie o rynku pracy.
Organizatorzy zapraszają na targi osoby poszukujące zatrudnienia oraz pracujących, którzy są zainteresowani zmianą pracy. Liczą również na obecność tych, którzy podejmują zamiar działalności gospodarczej. Chodzi o to, by targi stały się spotkaniem ludzi aktywnie poszukujących zatrudnienia i aktywnych firm, które dobrym pracownikom są w stanie zaoferować atrakcyjne warunki pracy. Dla wszystkich wystawiających się firm będzie to również okazja do promocji swojej działalności i zachęcenia młodych ludzi do wyboru takiej drogi kształcenia, która w przyszłości stworzy im szansę na pracę w tych przedsiębiorstwach.
Więcej informacji na temat targów udziela: Biuro Izby, tel. 59 842 50 98 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Strona 9 z 35

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

 1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
 2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
 3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…